X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co z maturami i egzaminem ósmoklasisty? Jutro konferencja MEiN i CKE

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 19:24
W środę, 3 marca, o godz. 13 w trybie online odbędzie się konferencja prasowa, w której weźmie udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Chinnapong

Tematem konferencji będą tegoroczne egzaminy ósmoklasisty i maturalne. Wideokonferencja odbędzie się bez stacjonarnego udziału mediów, ale wydarzenie będzie transmitowane na profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki na facebooku: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki.

studniówka_impreza_młodzież_zabawa_Shutterstock_1200.jpg
Bez poloneza i bez studniówki. Bale maturalne odwołane

Również jutro w całym kraju rozpoczynają się próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzaminy nie są obowiązkowe, uczniowie napiszą je w szkołach.

Czytaj także:

Mimo pandemii koronawirusa jest możliwość zorganizowania ich także w województwie warmińsko-mazurskim. A więc będziemy mieli tradycyjne próbne egzaminy - tak, jak każdego roku - poinformował Przemysław Czarnek.

Nauka zdalna free edukacja szkoła w domu komputer nauczyciel shutt-1200.jpg
"Straty są niemałe, ale je nadrobimy". Przemysław Czarnek o edukacji zdalnej

- Sprawdziany będą przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym - zapewnił dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

W tym roku matury rozpoczną się 4 i potrwają do 27 maja. Egzaminy ustne, ze względu na sytuację epidemiczną, nie będą obowiązkowe.

fc

Czytaj także

Zmiany na maturach 2021. Dyrektor CKE: taryfa ulgowa nie zwalnia z obowiązku

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:52
- Istotne zmiany polegają na rezygnacji z części ustnej na egzaminie maturalnym, co miało również miejsce w 2020 roku, oraz rezygnacji z konieczności przystąpienia do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nie jest to rezygnacja z części rozszerzonej w ogóle  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.
rozwiń zwiń