X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Ozdoba: przestępstwa przeciwko środowisku zaczynają być na świecie dostrzegane

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 19:46
- To największa zmiana od lat 90. - komentował na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska, odnosząc się do proponowanej nowelizacji dotyczącej m.in. kar za przestępstwa środowiskowe.
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: PR24/MS

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka poinformował, że ministerstwo we współpracy z Głównym Inspektoratem Środowiska oraz resortem sprawiedliwości przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który będzie istotnie zaostrzać kary za przestępstwa przeciwko środowisku. W konferencji brał udział również wiceminister resortu klimatu Jacek Ozdoba, który poinformował, że projektowane przepisy przewidują m.in. możliwość zastosowania kary 25 lat więzienia za przestępstwa środowiskowe, w wyniku których doprowadzono do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci człowieka.

dymy klimat stock 1200.jpg
"Zielony miernik". Od przyszłego roku banki będą publikować nowy wskaźnik

Posłuchaj
22:39 PR24_mp3 2021_03_02-19-06-06.mp3 Jacek Ozdoba o zaostrzeniu kar za przestępstwa środowiskowe ("Stan rzeczy"/Polskie Radio 24)

 

Jacek Ozdoba przyznał, że zmiana dotyczy wysokości kar, odpowiedzialności za przestępstwa związane ze szkodzeniem środowisku. Dodał, że jest to największa zmiana od lat 90. XX wieku. - Chodzi generalnie o sprawy prowadzenia pseudodziałalności gospodarczej, jak np. magazynowanie niezgodnie z prawem odpadów, wylewanie rakotwórczych substancji, podpalanie, importowanie niezgodnie z prawem odpadów innych niż niebezpieczne - tłumaczył wiceminister.

Czytaj także:

Ocenił też, że "tak wysoka kara ma mieć efekt mrożący wobec każdego, kto chce popełnić czyn, który może grozić utratą życia lub zdrowia".

Jacek Ozdoba podkreślił, że rozpoczyna się tym samym debatę środowiskową. - Na całym świecie przestępstwa przeciwko środowisku zaczynają dopiero nabierać rangi. Ten problem jest coraz bardziej zauważalny - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja"Stan Rzeczy"

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: Jacek Ozdoba (Ministerstwo Klimatu)

Data emisji: 02.03.2021

Godz. emisji: 19.06

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

Nowe zjawisko - przemyt środków ochrony roślin

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 11:53
Służby celne notują nowe zjawisko. Coraz częściej są przemycane do Polski środki ochrony roślin. Dla nabywcy korzyścią jest to, że są dużo tańsze od oryginału. Jednak mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia i środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrownia atomowa w Polsce coraz bliżej. Kurtyka: w 2022 roku wskażemy jej lokalizację

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 08:50
- Chcielibyśmy w tym roku przesądzić o wyborze technologii, a w 2022 r. wskazać lokalizację dla budowy pierwszego bloku jądrowego w Polsce - mówił dziennikowi "Polska Times" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Ocenił, że "dość naturalnym wyborem" byłoby wybrzeże Bałtyku.
rozwiń zwiń