X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mandaty za brak maseczki. Ostatniej doby wystawiono ich ponad 1,5 tys.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 16:38
- Ostatniej doby w związku z nie przestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa pouczyliśmy 271 osób, nałożyliśmy mandaty na 1542 osoby, a w ponad 200 przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: CameraCraft/ Shutterstock

Rzecznik Komendy Głównej Policji poinformował, że od chwili wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa policjanci pouczyli ponad 221 540 osób. - 287 600 ukaraliśmy mandatem karnym, a w ponad 43 500 przypadków skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - podkreślił.

Czytaj także:
shutterstock_maseczka ulica 1200.jpg
Nowe przepisy. Jaką maseczkę wybrać?

Inspektor wskazał, że w przypadku skierowania wniosków do sądu - jak pokazują doświadczenia z poszczególnych garnizonów - w zdecydowanej większości spraw sąd skazuje sprawców wykroczeń.- Wejście w życie znowelizowanych przepisów kodeksu wykroczeń odnoszących się wprost do nakazów, zakazów i ograniczeń zakończyło wszelkie dyskusje w zakresie egzekwowania przepisów przez funkcjonariuszy - powiedział.

- Znowelizowany art. 116 kodeksu wykroczeń stanowi podstawę do egzekwowania przepisów. Analiza wniosków o ukaranie skierowanych do sądu wskazuje, że w zdecydowanej większości obwinieni są skazywani - tłumaczył.

Mandaty za brak maseczek 

Czytaj także:
shutterstock_129038348 (1).jpg
Alert RCB dla mieszkańców Warmii i Mazur. SMS-y informują o nowych zasadach sanitarnych

Insp. Ciarka przekazał, że ostatniej doby w związku nie przestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa policjanci pouczyli 271 osób, nałożyli mandat w stosunku do 1542 osób, a w ponad 200 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

- W pierwszej kolejności zawsze apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń, informujemy i przekazujemy komunikaty, również jeżeli to możliwe przy pomocy urządzeń nagłaśniających, zwłaszcza w miejscach gromadzenia się osób. Jeżeli pomimo zwrócenia uwagi osoby nie stosują się do poleceń każdy naruszający prawo musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi - powiedział.

Czytaj także:

Liczne kontrole

Poinformował również, że ostatniej doby policjanci skontrolowali ponad 2000 środków publicznego transportu zbiorowego. - Od początku wprowadzenia obostrzeń w tych środkach komunikacji to już ponad 518 tys. kontroli - podał.

- Od początku działań skontrolowano również niemal 1,4 mln placówek handlowych oraz ponad 6970 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki - przypominamy, że obecnie wprowadzony jest całkowity zakaz organizacji dyskotek. Skontrolowano również ponad 14600 miejsc organizacji wesel - dodał.

Kontrole osób na kwarantannie 

Czytaj także:
shutterstock_covid szpital 1200.jpg
Niemiecki ekspert o trzeciej fali pandemii: będzie tak źle, jak w szczycie drugiej fal

Wyjawił również, że od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce aż prawie 51,7 milionów razy policjanci sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę. - Ostatniej doby sprawdziliśmy ok. 176 tys. osób skierowanych na kwarantannę, w ok. 700 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciagnięcia konsekwencji prawnych - podkreślił.

- Przypominamy, że Powiatowy Państwowy Inspektor sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć zgodnie z ustawą z 2008 roku o zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi karę pieniężna do 30 tys. zł. Pamiętajmy o tym, aby nie zdziwiła nas ewentualna decyzja o karze pieniężnej wymierzona przez Państwową Inspekcje Sanitarną - przypomniał.

jbt

Czytaj także

Zasłanianie nosa i ust. Dr Trybusz: nie powinien to być produkt maseczkopodobny

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 12:50
- W przestrzeniach zamkniętych, w komunikacji miejskiej, w szkołach maseczki są potrzebne. Chodzi przy tym o produkty spełniające normy, a nie maseczkopodobne, które nie dają nic oprócz złudzenia - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Trybusz, były główny inspektor sanitarny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe przepisy: z maseczką w samochodzie?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 05:00
Trwająca już od roku pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w niemal każdym aspekcie. Widoczne jest to także m.in. w sferze transportu, podróży i motoryzacji. Do części obostrzeń zdążyliśmy się już przyzwyczaić i je zaakceptować, ale czy pamiętamy o wszystkich?
rozwiń zwiń