X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Handel w niedzielę, obniżenie podatku VAT. PO przedstawiła "Receptę na kryzys"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 13:00
Rekompensaty dla wszystkich przedsiębiorców niezależnie od branży, handel w niedziele, kompleksowy pakiet zmian w prawie dla przedsiębiorców - to propozycje przedstawione w sobotę przez posłów Koalicji Obywatelskiej.
Borys Budka
Borys BudkaFoto: Twitter/Platforma_org

Podczas sobotniej konferencji prasowej pod hasłem "Recepta na kryzys" lider PO Borys Budka przedstawił "trzy kroki ku normalności", które - jak mówił - pozwolą Polsce znów się rozwijać. - To skrócona recepta na sukces - oświadczył.

Pierwszy z kroków to obniżenie podatku VAT do 5 proc. na rok dla tych branż, które zostały wyłączone z działalności gospodarczej. - To jest realne, to jest potrzebne, to będzie znakomity impuls dla całej gospodarki - ocenił Budka.

Drugi element zakłada, że minimalna kwota wolna od podatku będzie wynosić 10 tys. zł. - Praca w Polsce musi się opłacać. Wszyscy, którzy płacą podatki muszą mieć pewność, że jakaś ich część zostanie w ich kieszeni - powiedział Budka.

Zgodnie z trzecim zaprezentowanym przez lidera PO krokiem, państwo zwróci koszt dwóch semestrów studentom, którzy stracili pracę. - Wy, ludzie młodzi, którzy straciliście pracę, a chcecie dalej studiować, musicie mieć pewność, że państwo wam pomoże - oświadczył Budka.

Rekompensaty dla wszystkich przedsiębiorców, handel w niedzielę

- Konstytucja zapewnia swobodę działalności gospodarczej. Jeśli rząd ogranicza tę swobodę, musi zapewnić stosowną rekompensatę - mówiła Mirosława Nykiel. Podkreślała, że często "chaotycznie organizowana pomoc nie trafia do każdego przedsiębiorcy".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
krajowy plan odbudowy 1200.jpg
Naprawa gospodarki po pandemii. Poznaj pięć filarów Krajowego Planu Odbudowy

- Dlatego proponujemy ustawowe rekompensaty dla każdego przedsiębiorcy, który ucierpiał w wyniku decyzji rządu bez względu na rodzaj PKD. Pomoc rządu powinna być szybka, godziwa i sprawiedliwa - zaznaczyła Nykiel.

Mirosław Suchoń z Nowoczesnej opowiedział się za przywróceniem handlu w niedziele. Podkreślał, że "dziś, gdy mamy czas pandemii, uwolnienie handlu w niedziele pozwoliłoby, by ludzie mieli dodatkową pracę i nie musieli tłoczyć się w sklepach, idąc na codzienne zakupy".

- Handel w niedzielę pozwoliłby ludziom przedsiębiorczym zyskać nowy impuls, żeby firmy nie upadły - przekonywał. - Uwolnijmy handel w niedzielę, gwarantując jednocześnie pracownikom dwie wolne niedziele w każdym miesiącu - mówił Suchoń.

Poseł Maria Janyska podkreślała, że "przedsiębiorcy nie inwestują", bo w stanowieniu prawa panuje chaos. - Jednego dnia rząd otwiera jakąś branże, innego zamyka, a prawo musi być przewidywalne - powiedziała.

- Platforma Obywatelska ma przygotowany kompleksowy projekt zmian w tworzeniu prawa gospodarczego - powiedziała Janyska. Zawiera on, mówiła, m.in. obowiązek konsultowania z przedsiębiorcami wszystkich projektów i obowiązywanie ich od roku następnego wobec tego, w którym zostało uchwalone. - Musimy odbudować zaufanie do państwa i do prawa - powiedziała.

ks

Czytaj także

Libicki: będąc za kompromisem, PO trzymała się centrowej pozycji, stanowisko ws. aborcji to błąd

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 17:20
- Przez sprawy światopoglądowe da się przejść wyłącznie, dając parlamentarzystom wolność w głosowaniu. Jeśli ktokolwiek będzie do czegokolwiek przymuszany, w jakąkolwiek stronę, grozi to wybuchem i wielkimi perturbacjami, co widzimy dziś na przykładzie Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski rozmawia z Biedroniem o nowym bloku politycznym? Mosiński: wolałbym, żeby zajął się Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 09:16
- Dziwne, że wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej angażuje się w tak ryzykowny projekt, jak próba stworzenia nowego bloku centrolewicowego z Robertem Biedroniem. Wolałbym, żeby zajął się miastem, Warszawą - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. Gościem audycji była także Anita Sowińska z Lewicy. 
rozwiń zwiń