X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Müller: rząd ma większość, ale w niektórych aspektach się różnimy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:07
- Widzimy ustawy, które przechodziły wczoraj w parlamencie i dwa dni temu. Rząd ma większość, natomiast oczywiście w niektórych aspektach się różnimy - powiedział w piątek Piotr Müller w kontekście jednego z czwartkowych głosowań w Sejmie.
Przedstawiciele rządu podczas posiedzenia Sejmu
Przedstawiciele rządu podczas posiedzenia SejmuFoto: PAP/Rafał Guz

Sejm zdecydował w czwartek, że wysłucha informacji wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego ws. procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Wniosek ten poparło 232 posłów, 217 było przeciw. Za wysłuchaniem informacji głosowali posłowie: KO, Lewicy, Koalicji Polskiej, Konfederacji, Kukiz'15, Polski 2050 oraz 17 posłów Solidarnej Polski.

Czytaj więcej
forum-0560034436-12.jpg
Jarosław Kaczyński: każdy, kto rozbija dzisiaj prawicę, działa przeciw Polsce, rodzinie i wartościom

W kontekście wyników tego głosowania dziennikarze w Sejmie pytali Piotra Müllera, czy rząd ma większość. - Ten rząd ma większość. Widzimy ustawy, które przechodziły wczoraj w parlamencie i dwa dni temu. Natomiast oczywiście w niektórych aspektach się różnimy - odparł.

"To nie służy jedności"

- Uważam, że akurat to głosowanie nie powinno się zakończyć takim efektem, jakim się zakończyło. Jestem zdziwiony taką postawą ze strony Solidarnej Polski. Mam nadzieję, że jednak przyjdzie jakaś refleksja, że tego typu głosowania jednak powinny odbywać się w ramach ustalonego wspólnego kompromisu wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy - dodał rzecznik rządu.

Zdaniem Piotra Müllera obóz Zjednoczonej Prawicy nie powinien pozwalać sobie na tego rodzaju publiczne manifestacje, które "na pewno nie służą temu, aby budować jedność w obozie Zjednoczonej Prawicy".

- Wszystkie zasadnicze sprawy przechodzą podczas posiedzeń Sejmu w taki sposób, jak byśmy sobie życzyli, więc z tego jednego wydarzenia nie robiłbym też czegoś wielkiego. Natomiast oczywiście nie wpisuje się ono w takie działanie skonsolidowane - zaznaczył rzecznik rządu.

Czytaj także:

jp

Czytaj także

"Nie wierzę, żeby doszło do wcześniejszych wyborów". Wybranowski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 10:00
- Być może będą okresowe wyjścia jej członków, lub takie deklaracje, jednak koalicja przetrwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski, politolog, komentując sytuację w Zjednoczonej Prawicy. Gośćmi audycji byli również publicyści Wojciech Wybranowski i Dariusz Grzędziński. 
rozwiń zwiń