X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kiedy będą zaszczepieni wszyscy zarejestrowani nauczyciele? Minister edukacji podał datę

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 21:35
- Szczepienia nauczycieli idą dobrze - ocenił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem w tym tempie nauczyciele będą zaszczepieni do 10 marca, co stworzy szanse na ewentualne decyzje o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.
Szczepionka AstraZeneki
Szczepionka AstraZenekiFoto: PAP/EPA/Kyiv City Council HANDOUT

Przemysław Czarnek w programie "To nas dotyczy" w TVP3 Lublin powiedział, że rejestracja nauczycieli chętnych do zaszczepienie "przebiegła błyskawicznie".

Czytaj więcej
Przemyslaw Czarnek pap 1200.jpg
Czarnek: dzisiaj bardziej martwimy się o to, czy nie będziemy musieli zamykać szkół dla klas I-III

- Idą również dobrze szczepienia nauczycieli, z jakimiś drobnymi, jak słyszę, potknięciami, ale to się dzieje na froncie walki zawsze w służbach medycznych. Tu trzeba służbom medycznym bardzo podziękować za sprawność w przeprowadzaniu tych szczepień - powiedział minister.

- Jesteśmy przekonani, że w tym tempie do 10 marca będziemy w stanie zaszczepić wszystkich nauczycieli, którzy się zarejestrowali do szczepień, a to jest szansa na łatwiejsze decyzje - już po 10 marca - o powrocie do szkół wyższych klas (niż I-III), jeśli oczywiście nasza odpowiedzialność społeczna doprowadzi do wyhamowania tej trzeciej fali i zahamowania dynamiki wzrostów i ewentualnie spadków dziennych zakażeń koronawirusem - powiedział Przemysław Czarnek.

Czytaj także:

"Maksimum odpowiedzialności"

Minister podkreślił, że trzecia fala pandemii dotarła do Polski. Jego zdaniem sytuacja się pogarsza, ale jest jeszcze dość stabilna.

- Trzecia fala pandemii koronawirusa jest faktem i w związku z tym nie możemy na razie myśleć o tym, żeby do szkoły wróciły inne roczniki poza klasami I-III - powiedział.

- Co więcej, musimy zachować my wszyscy - i o to apeluję - maksimum odpowiedzialności społecznej i stosować się do rygorów, do obostrzeń po to, żeby umożliwić dalszą naukę w systemie stacjonarnym dzieciom w klasach I-III, żeby nie doprowadzić do sytuacji takiej, jaka wydarzyła się w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie służby Ministerstwa Zdrowia były zmuszone do tego, żeby rekomendować nam wyłączenie nauczania stacjonarnego w klasach I-III na co najmniej tydzień bądź dwa tygodnie - mówił Przemysław Czarnek.

Czytaj więcej
Tomasz Rzymkowski 663.jpg
Wiceszef MEiN: egzaminy maturalne odbędą się w całej Polsce stacjonarnie

E-lekcje

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

W woj. warmińsko-mazurskim, gdzie jest największy wzrost zakażeń - zgodnie z wprowadzonymi od soboty nowymi obostrzeniami - nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach I-III.

jp

Czytaj także

Prof. Gut: koronawirusa można zniszczyć, ale trzeba stosować odpowiednie środki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 14:06
- Koronawirus jest wrażliwy na wpływy środowiska, można go zlikwidować za pomocą środków dezynfekcyjnych, ale muszą one być stosowane - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wirusolog i mikrobiolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że maseczka jako przeszkoda fizyczna zatrzymuje aerozole, w których może być zawieszony wirus. Przypominał, że ważne jest też wietrzenie pomieszczeń, bo maski nie chronią oczu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Prof. Horban: jesteśmy u końca naszych kłopotów

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 21:28
- Pozostał nam marzec i kwiecień - dwa miesiące nasilonej epidemii - powiedział w środę główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Zapewnił, że jeśli będzie trzeba, to szczepionki oparte na mRNA można będzie szybko dostosować do nowych mutacji koronawirusa.
rozwiń zwiń