X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fake news ws. zeznań Jacka Kurskiego. "Tak wyglądałyby media bez równowagi ze strony TVP"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 17:25
"Minęła właśnie doba od tweeta mec. Michała Wawrykiewicza, który spreparował sens moich zeznań. Zeznania były ogólnodostępne, ale żadne medium cytujące hejt nie sprawdziło, jak było" - napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski ws. swoich zeznań w procesie o zniesławienie przeciwko prof. Wojciechowi Sadurskiemu.
Jacek Kurski
Jacek KurskiFoto: Forum/Natasza Mludzik

"Minęła właśnie doba od tweeta @MicWawrykiewicz, który spreparował sens moich zeznań. Zeznania były ogólnodostępne, ale żadne medium cytujące hejt nie sprawdziło, jak było. Tak wyglądałyby media bez równowagi ze strony TVP" - napisał w czwartek na Twitterze prezes TVP.

Odniósł się w ten sposób do tweeta mec. Michała Wawrykiewicza i cytujących go mediów. "»Szkoda, że zabójca Pawła Adamowicza nie oglądał tvp info, bo być może Paweł Adamowicz nadal by żył« - mówi Jacek Kurski podczas przesłuchania w sądzie na sprawie karnej z prywatnego aktu oskarżenia tvp przeciwko prof. @WojSadurski" - pisał w środę na Twitterze Wawrykiewicz.

Stanowisko TVP

Komunikat w tej sprawie znalazł się także na stronie Telewizji Polskiej.

"Prezes Jacek Kurski podczas rozprawy zaprotestował, jakoby TVP miała jakikolwiek związek z zabójstwem Pawła Adamowicza. Przypomniał, że po tym straszliwym mordzie zabójca ogłosił ze sceny, że to w akcie jego zemsty na PO zginął Adamowicz. Prezes Kurski podkreślił, że gdyby zabójca oglądał TVP to zapewne, wiedziałby, że Platforma Obywatelska Pawła Adamowicza wyrzuciła i być może nie doszłoby do tej tragedii. Tymczasem jego rozeznanie polityczne zatrzymało się na wiedzy sprzed pięciu lat, kiedy zaczął odsiadywać wyrok, a Paweł Adamowicz był członkiem PO" - czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej
mikrofon tvp info 1200.jpg
Polityk PO grozi czystkami w TVP. "Postuluję zaoranie do dna z kamerzystami włącznie"

"Publikacje te są przykładem kolejnego opartego na kłamstwie zsynchronizowanego ataku na TVP i na Prezesa Zarządu TVP opozycji i wspierających ją mediów. Są też dowodem braku jakichkolwiek znamion etyki i rzetelności dziennikarskiej" - brzmi dalsza część komunikatu.

TVP wytoczyło prof. Wojciechowi Sadurskiemu proces o zniesławienie w związku z jego komentarzem zamieszczonym w mediach społecznościowych po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu Gebelsowskich mediów. Niech się kiszą we własnym sosie: nieudaczników, arywistów i tow. Marka Króla, jak bojkot TV przez artystów po 1981" - napisał wtedy Sadurski.

jp

Czytaj także

"Politycy PO mają zapędy autorytarne". Rzecznik PiS o pomyśle likwidacji TVP Info

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:40
- Trudno nazwać próbę likwidacji TVP Info inicjatywą obywatelską skoro jej inicjatorem i organizatorem jest partia polityczna; politycy PO mają zapędy autorytarne i nie potrafią pogodzić się z pluralizmem - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń