X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych. Cyberbezpieczeństwo nowym profilem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 10:48
Polska armia zachęca młodzież po szkole podstawowej by związała swoją przyszłość z klasami wojskowymi. Aktualnie 185 szkół prowadzi klasy wojskowe, które przygotowują młodzież do służby w armii lub do dalszej edukacji i pracy w sektorze obronności oraz bezpieczeństwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / TierneyMJ

Od września w 16 szkołach w Polsce powstanie klasa wojskowa o profilu "cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne". Jak mówi dyrektor programu "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej" generał Artur Dębczak, to dziedzina w której specjaliści są dziś wysoko cenieni, a w przyszłości znaczenie ceberbezpieczeństwa będzie tylko wzrastać.


Posłuchaj
00:25 x 1 Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych.mp3 Gen. Artur Dębczak o cyberbezpieczeństwie (IAR)

 

Mariusz Błaszczak PAP Arch-1200.jpg
"Wojsko musi być liczne i mieć najlepszy sprzęt". Szef MON o planach na 2021 rok

Obok uruchamianego programu "CYBER.MIL z klasą" aktualnie prowadzone są dwa inne: "Oddziały Przygotowania Wojskowego" oraz "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe". W niedalekiej przyszłości wojsko chce połączyć oba programy - zaznacza generał Dębczak.


Posłuchaj
00:19 x 2 Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych.mp3 Gen. Artur Dębczak o wojskowych programach w szkołach (IAR)

 

Czytaj także: 

Łącznie w obu ostatnich programach uczestniczy 10 921 uczniów uczących się w 440 klasach ze 185 szkół w całej Polsce. Jednym z nich jest Michał Marcula z Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Warszawie-Rembertowie. Jak mówi nie żałuje wyboru klasy wojskowej, a ze służbą w armii wiąże swoją przyszłość. 


Posłuchaj
00:20 x 3 Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych.mp3 Michał Marcula o wyborze klasy wojskowej (IAR)

 

Szczegóły programów oraz oferta edukacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej dla młodzieży znajduje się na stronie internetowej www.wojsko-polskie.pl/biuro-zostan-zolnierzem.

pg

Czytaj także

"Weryfikacja następuje podczas użytkowania". MON odpowiada na zarzuty Onetu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 19:35
Grot był testowany przez producenta i przyszłego użytkownika przed wejściem do masowej produkcji i przeszedł wszystkie niezbędne badania kwalifikacyjne pod nadzorem specjalnej komisji - zapewnił resort obrony w odpowiedzi na tekst Onetu. "W przypadku karabinka Grot, jak i każdej innej broni (...) ostateczna weryfikacja następuje podczas użytkowania przez żołnierzy w ramach szkolenia oraz w realnych warunkach wykonywania zadań" - pisze resort obrony. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plany zakupowe MON dla Marynarki Wojennej. Najpierw okręt Miecznik

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 17:30
Marynarka Wojenna otrzyma nowy okręt obrony wybrzeża typu Miecznik. Zakup używanych okrętów podwodnych jako rozwiązania pomostowego zależy od szwedzkiej oferty - poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń