X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS na prowadzeniu, Hołownia wyprzedził PO. Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 17:45
Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 30 proc. badanych, Polska 2050 Szymona Hołowni - 23 proc., Koalicja Obywatelska -19 proc., Lewica - 12 proc., a Konfederacja - 8 proc. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. Tak wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu

W badaniu, którego wynik opublikowano w środę, zadano ankietowanym pytania, na które ugrupowanie polityczne oddaliby swój głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę. Jeden wariant nie uwzględniał udziału Polski 2050 Szymona Hołowni, w drugim ugrupowanie to zostało uwzględnione.

1200_Sejm_TT.png
PiS zdecydowanym liderem, nowy "klub konserwatystów". Zobacz sondaż

W pierwszym wariancie chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 33 proc. badanych. Koalicja Obywatelska uzyskała 26 proc. wskazań, Lewica - 13 proc., a Konfederacja - 10 proc. Kukiz'15 może liczyć na poparcie 4 proc. ankietowanych, a PSL - 3 proc. 11 proc. badanych udzieliło odpowiedzi "inne ugrupowanie".

Z kolei w scenariuszu zakładającym udział partii Szymona Hołowni Polska 2050, Zjednoczona Prawica uzyskuje wynik 30 proc. Na drugim miejscu znalazła się partia Hołowni z wynikiem 23 proc. Chęć głosowania na KO wyraziło 19 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znalazły się Lewica - 12 proc. i Konfederacja - 8 proc; dalej plasują się Kukiz'15 - 4 proc. i PSL - 2 proc. Także 2 proc. respondentów wskazało w tym wariancie na odpowiedź "inne ugrupowanie".

Czytaj także:

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1076 osób w dniach od 19 stycznia do 22 lutego 2021 roku.

itom

Czytaj także

"PO nie potrafi działać inaczej niż nienawiścią i hejtem". Joanna Lichocka o krytyce pod adresem Marka Suskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 15:20
 - Przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia został teraz Marek Suski, natomiast w 2014 roku, za rządów PO-PSL, przewodniczącą Rady Programowej TVP była Iwona Śledzińska-Katarasińska. Wtedy żaden działacz PO nie podnosił z tego powodu krzyku - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Modzelewski: dynamika wzrostu dochodów z podatku VAT w Polsce była najwyższa w Europie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 16:22
- Po 2015 roku zahamowano przede wszystkim przyrost wyłudzeń z podatku VAT, co było najtrudniejszym zadaniem. Ci, którzy twierdzą, że nic się nie zmieniło, albo się na tym nie znają, albo działają w złej wierze, co często idzie w parze - powiedział prof. Witold Modzelewski, ekspert podatkowy.
rozwiń zwiń