X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ordo Iuris chce bronić wizerunku Polski. Zapowiadają pozwy za nieprawdziwe informacje

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 17:26
Instytut Ordo Iuris inauguruje program ochrony dobrego imienia Polski i walki z dezinformacją. Jego prawnicy będą pozywać osoby oraz redakcje, które na przykład zarzucają Polsce brak praworządności, czy udział w Holokauście. - To nasza odpowiedź na politykę dezinformacji - mówi Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukasz Siekierski/ Shutterstock

- Ta dezinformacyjna polityka uderza w podstawy i fundament interesu Rzeczypospolitej, jest też krzywdą dla polskich rodzin i Polaków - bohaterów II wojny światowej. Trzeci obszar dezinformacji, to pomawianie Polski o dyskryminację obywateli, którzy mają skłonności homoseksualne, słyszymy zarzuty o rzekome strefy wolne od LGBT - zaznaczył.

pap_19400101_02Y-12.jpg
Francuskie radio atakuje Polskę. MSZ: nie ma zgody na bezczelne fałszowanie historii

Projekt wspiera Patryk Jaki

Europoseł Patryk Jaki zaznacza, że obrona dobrego imienia Polski jest potrzebna, bo wielu polityków powiela fałszywe informacje o naszym państwie na forum Unii Europejskiej.

- Bardzo wiele osób zachodniej opinii publicznej jest przekonanych, że w Polsce są strefy wolne od LGBT, bo polscy politycy przekazują takie informacje. To ważne, by prócz nas - polityków - również organizacje pozarządowe pracowały nad tym, by przekazywać prawdziwe informacje o naszym państwie, a jeśli ktoś przekazuje kłamstwa z premedytacją, to odpowiedzią powinny być pozwy - dodał.

Czytaj również:

Pierwsze działania

Prawnicy przygotowali pozwy przeciwko m.in. europoseł Sylwii Spurek, poseł Małgorzacie Prokop-Paczkowskiej oraz czasopismu "Daily Mail".

pap_20191024_0NZ-2.jpg
"Tej granicy nie przekroczyli nawet komuniści w PRL". Prezes Ordo Iuris o agresji wobec chrześcijan

Sylwia Spurek podczas jednej z debat w Parlamencie Europejskim stwierdziła, że "w Polsce nie ma praworządności i praw człowieka". Na Twitterze napisała za to, że, jej zdaniem, połowa głosujących w wyborach prezydenckich zagłosowała za Polską "ksenofobiczną, homofobiczną, przeciwną prawom kobiet", a także że w Polsce miałyby istnieć "strefy wolne od LGBT". Poseł Prokop-Paczkowska zarzuciła z kolei Polakom udział w holokauście.

Natomiast w brytyjskim czasopiśmie "Daily Mail" pojawiło się stwierdzenie o "polskim obozie śmierci". Podobnie francuski portal "France Culture" napisał o domniemanej "odpowiedzialności Polski za zbrodnie Trzeciej Rzeszy". Instytut pozwie również Niemca Hansa G., który krzyczał do swoich polskich pracowników m.in., że "zabiłby wszystkich Polaków", i że "jest hitlerowcem".

Pozwy na podstawie ustawy o IPN

Jak zaznaczają prawnicy Ordo Iuris, podstawą prawną do wytaczania tych procesów jest Art. 53o ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Głosi on, że "powództwo o ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej lub Narodu Polskiego może wytoczyć organizacja pozarządowa w zakresie swoich zadań statutowych. Odszkodowanie lub zadośćuczynienie przysługują Skarbowi Państwa".

Instytutu Ordo Iuris przygotował też raport, który przedstawia wyniki badań europejskiej Agencji Praw Podstawowych. Pokazują one, że Polska nie jest krajem, w którym dochodziłoby do większej niż w innych krajach europejskich liczby przypadków dyskryminacji wobec osób ze względu na skłonności homoseksualne. Na przykład incydenty dokuczania lub grożenia, jak również przeszkody w dostępie do służby zdrowia lub uzyskaniu zatrudnienia należą do najrzadszych w Europie. Raport można pobrać ze strony internetowej www.ordoiuris.pl.

jmo

Czytaj także

"Katotalibowie", "katolska propaganda". Wulgarny wpis profesora UW i ostre reakcje internautów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 17:53
"Minister Przemysław Czarnek powinien odebrać tym ideologom pieniądze, a także uczelnie" - napisał na Twitterze działacz Ruchu Narodowego Konrad Smuniewski. Skomentował w ten sposób wpis w mediach społecznościowych, w którym mowa o "jeb***ch katotalibach" i którego autorem jest - jak wskazuje Smuniewski - profesor UW. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozew za sprzeciw wobec seksedukacji i "warsztatów dyskryminacyjnych" dla dzieci. Jest decyzja sądu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:33
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga oddalił powództwo wobec matki, która zaprotestowała przeciwko wprowadzaniu do szkoły zajęć z edukacji seksualnej i "warsztatów dyskryminacyjnych". Kobieta poinformowała innych rodziców o próbie przeforsowania genderowych lekcji przez jedną z matek. Została za to oskarżona o rzekome naruszenie dóbr osobistych.
rozwiń zwiń