X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kwarantanna dla przyjezdnych z Czech i Słowacji. Wiemy, kogo nie obowiązuje

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 16:51
Od 27 lutego osoby przyjeżdżające do Polski z Czech i Słowacji będą zobowiązane odbyć kwarantannę - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zapowiedział, że od tej zasady będą dwa wyjątki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: M-SUR/shutterstock

Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji. Reguła ta zacznie obowiązywać od 27 lutego, wraz z innymi nowymi zasadami bezpieczeństwa, które na środowej konferencji prasowej zostały zapowiedziane.

niedzielski tt 1200.jpg
Częściowy powrót restrykcji. Minister zdrowia przedstawił nowe zasady dotyczące obostrzeń

Kwarantanną nie będą objęte osoby przyjeżdżające z krajów sąsiadujących z Polską na południu pod jednym z dwóch warunków - potwierdzenia przyjęcia dwóch dawek szczepionki przeciw COVID-19 lub posiadania negatywnego testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Test zachowuje ważność przed 48 godzin liczonych od momentu otrzymania wyniku.

Posłuchaj
00:24 Czechy Słowacja Niedzielski IAR.mp3 Adam Niedzielski o kwarantannie dla przyjezdnych z Czech i Słowacji (IAR)

Ministerstwo Zdrowia nie podało na razie informacji, czy kwarantanna będzie obejmować także pracowników transgranicznych i osoby, które do Polski będą trafiały z innych krajów, przez Czechy czy Słowację jedynie przejeżdżając.

Czytaj również:

maseczki free2 1200
Prof. Gut: koronawirusa można zniszczyć, ale trzeba stosować odpowiednie środki

Trudna sytuacja w Czechach i Słowacji

Posłuchaj
00:58 Czechy Słowacja Stobba IAR.mp3 Sytuacja epidemiczna w Czechach i Słowacji. Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

W ostatnim tygodniu w Czechach odnotowywano dziennie średnio 9 788 zakażeń koronawirusem. W zachodniej części kraju dominuje już brytyjska mutacja wirusa. Najprawdopodobniej w Czechach jest już obecna także mutacja południowoafrykańska. Służby sanitarne poinformowały o podejrzeniu jej wystąpienia u dwojga dzieci i dwóch opiekunek z przedszkola w Brnie, a także u trzech osób, które wróciły z Zanzibaru.

W czeskich szpitalach jest ponad 6,5 tysiąca chorych na COVID-19. Ponad 1300 jest w ciężkim stanie. Wiceminister zdrowia Vladimir Czerny oznajmił wczoraj, że wolne łóżka na oddziałach intensywnej opieki medycznej kończą się i należy zwrócić się o zagraniczną pomoc. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła premiera Andreja Babisza o gotowości przyjęcia czeskich pacjentów przez niemieckie szpitale.

Na Słowacji średnia dzienna liczba infekcji wyniosła w ostatnim tygodniu ponad 5 tysięcy. Hospitalizowanych jest aktualnie ponad 4 tysiące chorych. Wirusolodzy i epidemiolodzy biorący udział we wczorajszym posiedzeniu rządu zalecili zaostrzenie kontroli granicznych i ograniczenie mobilności społeczeństwa. Zaznaczyli, że nie potwierdzono dotychczas wystąpienia południowoafrykańskiej mutacji wirusa, ale jednocześnie nie wykluczyli jego obecności na Słowacji.

IAR/PAP, rmf24.pl, jmo

Czytaj także

Modyfikacje obostrzeń ws. COVID-19. Zobacz zakres zmian

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 17:40
W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Sprawdź, co się zmieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restrykcje epidemiczne w Europie. Zobacz, jak Polska wypada na tle innych krajów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 17:00
Restrykcje epidemiczne w Polsce nie są ani szczególnie dotkliwe, ani wyjątkowe na tle Europy - informują ekonomiści banku Pekao S.A. Eksperci przygotowali też tabelę, w której łatwo można porównać, jakie środki w walce z pandemią zostały wprowadzone w poszczególnych krajach naszego kontynentu.
rozwiń zwiń