X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przed nami czas rozwoju trzeciej fali pandemii". Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 15:08
- Dynamika zakażeń zaczyna doganiać tę, z którą mieliśmy do czynienia na początku drugiej fali, czyli w październiku - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Dodał, że "przed nami czas rozwoju trzeciej fali pandemii".
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: Adam Guz/KPRM

- Do tej pory wykonywaliśmy bardzo odważne kroki dotyczące luzowania obostrzeń - stwierdził minister.

Niedzielski zauważył, że "dzisiejsze wyniki, czyli te ponad 12 tys. nowych zakażeń wskazują, że trzecia fala się rozpędza". - Te wzrosty stają się coraz większe - powiedział. - W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tysięcy - mówił minister.

covid maska ulica free shutt 1200 .jpg
Gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków od początku stycznia

- Z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost o jedną trzecią nowych przypadków zakażeń koronawirusem - podkreślił Niedzielski.

Czytaj także:

Odnosząc się do sytuacji w szpitalach, minister powiedział, że "odwróciła się tendencja, która miała miejsce w ostatnich wielu tygodniach systematycznego zmniejszenia liczby zajętych łóżek". Poinformował, że w ostatnim tygodniu obserwowany jest przyrost obłożenia łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 o ponad 1 200.

Minister podczas konferencji ogłosił nowe obostrzenia. Wśród nich znalazł się obowiązek noszenia maseczek bez możliwości zastąpienia ich przyłbicami, chustami czy szalikami.

Ponadto w świetle nowych obostrzeń obowiązywać będzie kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji. Decyzja ta jest podyktowana sytuacją epidemiczną i liczbą zakażeń koronawirusem w tych krajach.

Sytuacja w województwie warmińsko-mazurskim

Zdaniem ministra sytuację związaną z pandemią warto analizować również na poziomie poszczególnych województw. - Na poziomie regionów ta sytuacja jest dosyć zróżnicowana - zauważył.

- Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju, widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W województwie warmińsko-mazurskim jest to 34 procent przy średniej ogólnopolskiej 19 procent - powiedział Niedzielski.

  itom

  Czytaj także

  Restrykcje epidemiczne w Europie. Zobacz, jak Polska wypada na tle innych krajów

  Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 17:00
  Restrykcje epidemiczne w Polsce nie są ani szczególnie dotkliwe, ani wyjątkowe na tle Europy - informują ekonomiści banku Pekao S.A. Eksperci przygotowali też tabelę, w której łatwo można porównać, jakie środki w walce z pandemią zostały wprowadzone w poszczególnych krajach naszego kontynentu.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Pandemia wciąż niepokoi, ale rośnie nasze poczucie bezpieczeństwa. Znamy wyniki nowego badania

  Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 12:29
  Pandemia nadal budzi niepokój polskich konsumentów, ale nastroje zdają się uspokajać z każdym miesiącem, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w zwyczajach zakupowych Polaków - wynika z badania "Global State of the Consumer Tracker" przeprowadzonego w Polsce po raz 12. przez firmę doradczą Deloitte.
  rozwiń zwiń