X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marek Suski: Rada Programowa ma być przyjazna dla radia, ale też dbać o to, aby radio było przyjazne dla słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 12:44
- Rada Programowa to ciało, które ma być przyjazne dla radia i dbać o to, żeby radio było przyjazne dla słuchaczy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Suski, nowy przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia. 
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PAP/Mateusz Marek

Marek Suski, wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości i poseł tej partii został we wtorek wybrany przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia. Na jego zastępców wybrano wicemarszałek Sejmu z PiS Małgorzatę Gosiewską oraz Elżbietę Królikowską-Avis. Nowy przewodniczący w rozmowie z Polskim Radiem opowiedział, jak widzi swoją rolę oraz jakie cele będzie realizować Rada. 

- Będę starał się kierować tym zespołem i jak najefektywniej wykorzystać jego potencjał. Kilkunastoosobowa Rada Programowa składa się z ludzi o dużym doświadczeniu w mediach i wielu pomysłach na to, żeby nasze radio stało się jeszcze lepsze i bardziej przyjazne - mówi Marek Suski.

Zbliżyć się jeszcze bardziej do słuchaczy

Nowy przewodniczący ma nadzieję, że Rada Programowa sprawi, że radio jeszcze bardziej zbliży się do słuchaczy. 

niedzielski 1200 forum.jpg
Adam Niedzielski: idziemy w kierunku regionalizacji obostrzeń. Decyzje możliwe jeszcze przed sobotą

- Chciałbym, marzy mi się to, żeby nasze radio było naszym osobistym przyjacielem. Żeby nas bawiło, uczyło, wspierało, informowało, żebyśmy zawsze mogli liczyć, że słuchając radia, mamy możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi, obcowania z wysoką kulturą, ale też z rzetelną informacją - podkreśla nowy przewodniczący Rady Programowej. Suski dodaje, jak widzi jej rolę. 

- Rada Programowa jest ciałem doradczym, a ci, którym doradza, mogą korzystać z tych rad lub nie. Naszym celem jest wspierać, a jeżeli są jakieś słabości, to rolą rady jest pokazywać, co można zrobić lepiej. Rada Programowa jest ciałem, które ma być przyjazne dla radia i dbać o to, żeby radio było przyjazne dla słuchaczy. Nie jest to ciało nakazujące, a raczej wspierające, pokazujące możliwości, wytyczające nowe kierunku - wyjaśnia Marek Suski. 

forum mateusz morawiecki 1200.jpg
Zbrodnia w Kuropatach. Premier: odkrycie prawdy wymaga ekshumacji ofiar i analizy dokumentów

Rozmówca portalu PolskieRadio24.pl zdradził, która ze stacji Polskiego Radia jest jego ulubioną. - Dotychczas najbardziej lubiłem słuchać Trójki, ze względu na to, że radia słucham głównie, kiedy prowadzę samochód. Wtedy dobrze jest słuchać dobrej muzyki, a w Programie 3 takiej dobrej muzyki jest sporo - mówi.

Kadencja Rady Programowej trwa cztery lata. W skład rady wchodzą również Piotr Apel, Renata Butryn, Maria Dłużewska, Jakub Kowalski, Anna Kwiecień, Marek Lewandowski, Jędrzej Karol Lipski, Jan Ordyński, Andrzej Różański, Tomasz Jan Siwak, Dariusz Wasielewski czy senator Koalicji Obywatelskiej Barbara Zdrojewska. Rada programowa to ciało doradcze, które liczy 15 członków. 10 wskazują ugrupowania parlamentarne, pięciu wybiera Rada Mediów Narodowych.

MF, PolskieRadio24.pl

Czytaj także

"Polskie Radio jako osobisty przyjaciel". Marek Suski o celach Rady Programowej PR

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 11:28
Nowy przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Marek Suski powiedział IAR, że będzie starał się jak najefektywniej wykorzystać potencjał Rady. Podkreśla, że tworzą ją osoby o dużym doświadczeniu w mediach, które mają wiele pomysłów na to, żeby Polskie Radio "stało się jeszcze lepsze i bardziej przyjazne".
rozwiń zwiń