X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Firmy pod lupą PIP-u. Inspektorzy zbadają wypłatę świadczeń pracownikom w okresie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 06:48
Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi, jak wygląda relacja pomiędzy strumieniem pieniędzy przekazywanych pracodawcom z tarcz antykryzysowych a wypłatą świadczeń pracowniczych. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko zadeklarowała takie działania podczas posiedzenia Rady Ochrony Pracy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: nito/ Shutterstock

prawo pracy firma pracownik pracodawca koeks pracy 1200.jpg
"Na rynku pracy nadal to pracodawca ma przewagę". Pełnomocnik NSZZ Solidarność ds. młodych

Świadczenia priorytetem inspektorów

Minister zapowiedziała, że wystąpi do resortu rozwoju o listę firm, które taką pomoc otrzymały. Dzięki takiej liście można byłoby zweryfikować, jak pomoc z budżetu państwa przyczyniła się do faktycznego nielikwidowania miejsc pracy i do wypłaty wynagrodzeń w sposób prawidłowy i terminowy.

Posłuchaj
00:11 pip - setka .mp3 Katarzyna Łażewska-Hrycko podkreśliła, że PIP traktuje priorytetowo kontrole przestrzegania przepisów dotyczących wypłaty świadczeń pracowniczych - również w trakcie trwania pandemii (IAR) 

W latach 2018-2020 inspektorzy pracy przeprowadzili łącznie ponad 45,6 tysiąca kontroli. Naruszenia wypłaty świadczeń dotyczyły najczęściej terminowości wypłaty wynagrodzenia, ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy i wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Czytaj także:

Najwięcej naruszeń z tego zakresu wystąpiło w branżach: handel, naprawy, przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz budownictwo.


mbl


Czytaj także

Otwarte stoki, ale nie hotele. Ekonomista: to walka o przetrwanie, nie o brak strat

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 22:38
- Trzeba pogodzić dwa elementy: ekonomiczny i społeczny - funkcjonowania i organizacji. Wyciąg to cała infrastruktura wokół tego: ostrzenie nart, sprzedawanie przekąsek - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista Adam Ruciński w komentarzu do decyzji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii o otwarciu stoków narciarskich. - Nie mówimy tutaj o  tym, że ktoś nie straci, tylko mówimy o tym, by dać przetrwać - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego najbardziej obawiają się mikro i małe firmy? Znamy dane z raportu PIE

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 12:20
Sytuacja finansowa mikro i małych firm pogorszyła się w 2020 r. w porównaniu z 2019 r. - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Odsetek mikrofirm wskazujących na złą i bardzo złą sytuację finansową wzrósł do 21 proc., a w przypadku firm małych do 24 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobolewski o obostrzeniach w związku z COVID-19: najbliższe dni przyniosą rozstrzygnięcie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 08:10
- Najbliższe dni pokażą czy będziemy szli w kierunku dalszych luzowań obostrzeń, bądź też w drugą stronę, trzeba będzie wrócić do obostrzeń wcześniejszych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń