X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poza dożywianiem także pomoc psychologiczna. PAH rozszerza program Pajacyk

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 05:36
Polska Akcja Humanitarna rozszerza swój najbardziej znany program “Pajacyk”. Ma to być odpowiedź na rosnącą od początku epidemii koronawirusa liczbę dzieci, które potrzebują wsparcia psychologa.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/ L Julia

Polska Akcja Humanitarna informuje, że zarówno zamknięcie szkół jak i pogorszenie się sytuacji wielu rodzin spowodowało, że w kraju znacznie więcej jest teraz dzieci dla których niezbędne stało się wsparcie psychologiczne. Stąd też rozszerzenie prowadzonego od 22 lat programu.

Posłuchaj
00:42 10924601_1.mp3 PAH rozszerza swój program Pajacyk. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

"Zapewnimy dzieciom dostęp do psychologów i terapeutów"

- Widzimy jak bardzo niekorzystnie pandemia i przymusowa izolacja wpłynęły na dzieci, dlatego rozszerzamy zakres działań w programie "Pajacyk" o wsparcie psychospołeczne. Dzięki temu zapewnimy dzieciom dostęp do psychologów i terapeutów, sfinansujemy warsztaty i spotkania, angażując do tego organizacje lokalne z całej Polski, które na co dzień pomagają rodzinom w trudnym położeniu - podkreśla rzecznik PAH Rafał Grzelewski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
grafika samotność tęsknota kobieta dziewczyna dom 1200.jpg
Samotność – niechciany towarzysz pandemii

Czytaj więcej:

PAH wspiera dzieci z biedniejszych rodzin

Od 1 marca Polska Akcja Humanitarna nie tylko zapewni dzieciom dostęp do specjalistów czy grup wsparcia, ale także będzie pokrywać koszty dojazdów do placówek i będzie mogła sfinansować szkolenia opiekunów.

W ramach programu "Pajacyk" Polska Akcja Humanitarna od 22 lat funduje ciepłe posiłki w szkołach dzieciom z ubogich rodzin. Podczas pandemii koronawirusa do ubogich rodzin trafiały natomiast paczki żywnościowe. PAH ocenia, że z programu skorzystało ponad 71 tysięcy dzieci w całej Polsce.

ms

Czytaj także

Psychologiczne i edukacyjne skutki pandemii u dzieci. Eksperci PAN ostrzegają

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 11:45
Zamykanie szkół nie powinno być pierwszym środkiem zaradczym wdrażanym przy każdym wzroście zachorowań na COVID-19 – stwierdził zespół ds. COVID-19 przy prezesie PAN. Gremium oceniło, że psychologiczne i edukacyjne skutki pandemii u dzieci mogą być bardzo poważne.
rozwiń zwiń