X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pewne kwestie trzeba rozwiązać". Wójcik o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:00
- Z całą pewnością przełamiemy ten kryzys, który niewątpliwie od pewnego czasu ma miejsce w Zjednoczonej Prawicy - powiedział we wtorek minister w KPRM Michał Wójcik (Solidarna Polska). Dodał, że w jego opinii, koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa i w Polsce nie ma alternatywy dla obecnej władzy.
Liderzy Zjednoczonej Prawicy
Liderzy Zjednoczonej PrawicyFoto: MW/FORUM

W poniedziałek po południu odbyło się spotkanie liderów partii koalicyjnych Zjednoczonej Prawicy - PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Tematami spotkania - jak przekazywał szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki była obecna sytuacja w koalicji rządzącej.

Michał Wójcik pap 1200.jpg
Wójcik: chcemy, by TSUE zbadał powiązanie praworządności z funduszami UE


Wójcik pytany o tę kwestię we wtorek w Programie 3 Polskiego Radia powiedział, że według jego informacji, to było "dobre i nie ostatnie spotkanie" liderów koalicji. - Będą kolejne spotkania w ciągu następnych kilku dni. Trzeba pewne kwestie rozwiązać. Pojawił się pewien protokół rozbieżności w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy, ale myślę, że te sprawy, które nas może nie tyle dzielą, ale mamy inne stanowiska, inny punkt widzenia, zostaną rozwiązane - powiedział.

Kwestie sporne

Zapytany o jakie sprawy chodzi wymienił m.in. kwestie programu energetycznego Polski, dymisję polityka SP Janusza Kowalskiego z funkcji wiceministra aktywów państwowych, czy kwestię akceptacji decyzji ws. zwiększenia zasobów własnych UE. Wójcik podkreślił również, że w ramach Zjednoczonej Koalicji "zawsze potrafiono przełamać różne problemy".

Czytaj także:


Dodał, że sondaże wskazują, iż koalicja Zjednoczonej Prawicy przetrwa, bo "ludzie chcą, by ta koalicja trwała". - Spory były w polityce, są i będą, cała sztuka polega na tym, żeby umieć znaleźć pole kompromisu i to pole kompromisu jest w tej chwili szukane. Z całą pewnością przełamiemy ten kryzys, który niewątpliwie od pewnego czasu ma miejsce w Zjednoczonej Prawicy - stwierdził.

W jego opinii nie ma alternatywy dla obecnej władzy. - Jeżeli kilka dni temu pan Grzegorz Schetyna mówił, że nie ma możliwości, żeby opozycja zgromadziła 231 głosów, no to znaczy, że ma chyba dobre rozeznanie w tym, co się dzieje w opozycji. Oni nie mają ani programu, ani nie mają tej większości. Nie mają pomysłu na siebie, na Polskę, na przyszłość - uważa Wójcik.

"Wyrazisty polityk, który ma swój punkt widzenia"

Dopytywany z kolei, czy po Januszu Kowalskim funkcję wiceministra w resorcie aktywów państwowych obejmie inny polityk Solidarnej Polski, Wójcik odpowiedział, że jako formacja mają zagwarantowane miejsce w tym ministerstwie. - To wynika z umowy, która nas łączy. Szkoda, że do tej dymisji doszło. Bardzo cenię Janusza Kowalskiego. To wyrazisty polityk, który ma swój punkt widzenia. Natomiast taka decyzja została podjęta. Na razie nie wiem, czy ktoś ma go zastąpić, czy nie. Myślę, że to jest za wcześnie - powiedział Wójcik.

janusz kowalski pap 1200.jpg
"Jego odwołanie nie będzie przeszkodą, by dalej uprawiał politykę w swoim stylu". Kożuszek o Kowalskim


Politycy Solidarnej Polski krytykowali w ostatnim czasie koalicjantów m.in. ws. negocjacji budżetowych z Unią Europejską, jak i za to, że rząd przyjął Politykę Energetyczną Polski do 2040 roku, która zakłada gruntowną transformację polskiej energetyki, np. istotnie ogranicza zużycie węgla i znacząco ogranicza emisję CO2.

Kowalski w sobotę odebrał dymisję z funkcji wiceszefa MAP. Wicepremier, szef tego resortu Jacek Sasin stwierdził w radiu RMF FM, że misja Kowalskiego "w resorcie aktywów państwowych tym samym dobiega końca". W wydanym w sobotę oświadczeniu Solidarna Polska negatywnie oceniała odwołanie Kowalskiego i stwierdziła, że nastąpiło to wbrew umowie koalicyjnej zawartej w ramach Zjednoczonej Prawicy.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziś spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Tematem bieżąca sytuacja w koalicji

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:35
Dziś późnym popołudniem ma dojść do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy. Odbędzie się ono w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Rzecznik partii Anita Czerwińska mówi, że będzie ono poświęcone bieżącej sytuacji w koalicji rządzącej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Biskupski: nakładają się na niego spory ambicjonalne

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 19:24
- Nie sądzę, żeby dzisiejsze spotkanie wpłynęło kojąco na napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Jest tak dlatego, że na konflikt nakładają się spory czysto personalne i ambicjonalne - powiedział o sytuacji w koalicji rządzącej Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
rozwiń zwiń