X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Roztopy i wezbrania w rzekach. IMGW ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 10:23
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed roztopami na północy, wschodzie i południu kraju oraz przed wezbraniami wody w rzekach - głownie w centrum, a także na zachodzie i południowym zachodzie kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: AS/FORUM

Alerty przed roztopami w dalszym ciągu obowiązują w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, a także w północnej części województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, w centrum i na południu województwa podkarpackiego oraz na południu województw: małopolskiego i śląskiego.

pap pogoda 1200.jpg
IMGW: wtorek w przeważającej części kraju będzie słoneczny


Ostrzeżenia przed roztopami w województwach: śląskim i małopolskim potrwają do godz. 18 we wtorek, zaś w podkarpackim do godz. 18 w środę. Z kolei na północy i wschodzie kraju alerty potrwają co najmniej do czwartkowego popołudnia.

Największe zagrożenie na Wiśle

Instytut wydał również ostrzeżenia hydrologiczne przed wezbraniem wody w rzekach. Największe zagrożenie obecnie jest na Wiśle, na odcinku od ujścia Narwi do zbiornika we Włocławku. Wydano tam alert trzeciego i najwyższego stopnia. Służby przewidują tam dalsze wahania poziomu wody przy przekroczonych stanach alarmowych i ostrzegawczych związane z utrzymującym się na rzece zlodzeniem.


Alerty drugiego stopnia obowiązują w dalszym ciągu w województwie mazowieckim i łódzkim, a także w północnej części województwa lubelskiego i opolskiego. Wzrostu poziomu wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych można się spodziewać m.in. w zlewni Orli w województwie wielkopolskim.

W województwie dolnośląskim wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych jest spodziewane na Odrze w Głogowie. Stany ostrzegawcze mogą zostać również przekroczone na Odrze w w województwie lubuskim.

kb

Czytaj także

Wiosna wygrywa walkę z zimą. Termometry wskażą nawet 18 st. C

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 07:10
- Przez cały tydzień prognozowane są wysokie, wiosenne temperatury. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie termometry mogą pokazać nawet 18 st. C - powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. W weekend prognozowane jest ochłodzenie, jednak temperatury wciąż mają być dodatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IMGW: wtorek w przeważającej części kraju będzie słoneczny

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 03:20
We wtorek na północy Polski możliwe są niewielkie opady deszczu i lekkie zachmurzenie. Na pozostałym obszarze wciąż ma być słonecznie. Obowiązują jednocześnie ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed wezbraniem wody w rzekach.
rozwiń zwiń