X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Srebrny Odcień Depresji". Rusza kampania fundacji Itaka poświęcona depresji wśród seniorów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 10:00
Depresja u seniorów ma inne oblicze niż u ludzi młodszych, jej symptomy są zrzucane na dolegliwości somatyczne - informuje fundacja Itaka w drugiej odsłonie kampanii "Srebrny Odcień Depresji". Z badań PolSenior2 wynika, że co czwarta osoba po 60 roku życia mierzy się z zaburzeniami nastroju.
Audio
  • Izabela Jezierska-Świergiel o symptomach depresji (IAR)
Zdjęcie ilustraacyjne
Zdjęcie ilustraacyjneFoto: Ocskay Mark/shutterstock

Jak mówi Izabela Jezierska-Świergiel z fundacji Itaka, depresja u seniorów może być mylona ze starzeniem się. Wymienia kilka objawów, które, jeśli występują, warto skonsultować ze specjalistą.

psychika depresja psycholog 1200.jpg
Depresja w dobie epidemii koronawirusa. Alarmujące wyniki badań

- Na pewno naszą uwagę powinna zwrócić radykalna zmiana w zachowaniu, to, że nasz bliski zaczyna się wycofywać z relacji towarzyskich, rodzinnych, zamyka się w sobie, ma problemy ze spaniem, narzeka na brak apetytu. Osoby starsze same myślą, że to jest starzenie, że to jest umieranie - mówiła Izabela Jezierska-Świergiel.

Stany depresyjne mogą być też łatwo przegapione przez bliskich, bo z powodu pandemii, chroniąc seniorów przed zakażeniem, unikamy bezpośrednich kontaktów.

Czytaj także:

- Osoby starsze są izolowane, dbamy o ich bezpieczeństwo, ale to wiąże się też z tym, że rzadziej je widujemy, więc dużo trudniej jest nam wychwycić te zmiany w zachowaniu i przez to łatwiej przegapić ten moment, kiedy możemy pomóc. A im szybciej zareagujemy, im szybciej się zainteresujemy, tym łatwiej będzie taką depresję leczyć. Bo pamiętajmy, że depresja im dłużej nie leczona, tym trudniejsza do wyleczenia - mówiła przedstawicielka fundacji.


Posłuchaj
00:17 10922536_1.mp3 Izabela Jezierska-Świergiel o symptomach depresji (IAR)

 

Organizatorem kampanii "Srebrny Odcień Depresji" jest fundacja Itaka, a partnerem - fundacja "Twarze depresji". Kampania jest prowadzona głównie w mediach społecznościowych, a jej kulminacja została zaplanowana na 23 lutego, kiedy przypada Światowy Dzień Walki z Depresją.


kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korpus Wsparcia Seniorów. Piotr Mazurek: wolontariusze pomogą przy szczepieniach, zakupach, usługach cyfrowych

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 13:16
- To wielowątkowa pomoc, już bardzo wiele środowisk się w nią zaangażowało – mówi Portalowi PolskieRadio24.pl o Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na drodze myśl „NON STOP”

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 13:00
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Radomiu we współpracy z liderem zespołu „Non Stop” prowadzą wspólną akcję  mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. Materiał promocyjny został zrealizowali z wykorzystaniem oficjalnego teledysku radomskiego zespołu – piosenki „200 po mieście”.
rozwiń zwiń