X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lotnisko Chopina: pasażerowie strefy Schengen z możliwością zwolnienia z kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 18:55
Lotnisko Chopina poinformowało o warunkach, w jakich pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej w Polsce kwarantanny. Wiąże się to ze szczepieniem lub z aktualnym negatywnym testem na obecność koronawirusa.
Lotnisko Chopina
Lotnisko ChopinaFoto: Uskarp/shutterstock.com
stop 1200 shutter.jpg
Koronawirus w Polsce. Dr Sutkowski: jesteśmy w przedbiegu trzeciej fali pandemii

"Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny" - przekazano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej warszawskiego Lotniska Chopina.

Czytaj również:

"Dokumenty dołączyć do Karty Lokalizacji"

Jak informuje Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, "pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu".

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu 22 650 25 33 w godz. 7.25 do 15.00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr. telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie www.gov.pl/web/gsse-warszawa.

walizki hotel 1200 shutterstock.jpg
Problemy branży turystycznej. Ekspert: przedsiębiorcy potrzebują długofalowego planu rządu

Testy do zrobienia na lotnisku

Lotnisko przypomina, że pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku COVID-19.

W tym celu należy zgłosić się do punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.

Lotnisko przypomniało, że szybki test antygenowy kosztuje 200 zł, test RT-PCR - 520 zł.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". W 2020 roku port obsłużył 5,482 mln pasażerów, co dało spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

jmo

Czytaj także

Sobolewski o obostrzeniach w związku z COVID-19: najbliższe dni przyniosą rozstrzygnięcie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 08:10
- Najbliższe dni pokażą czy będziemy szli w kierunku dalszych luzowań obostrzeń, bądź też w drugą stronę, trzeba będzie wrócić do obostrzeń wcześniejszych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mniej chronią osobę, która je nosi, a bardziej innych". Prof. Kaliński o maseczkach chirurgicznych

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 14:46
- Maski chirurgiczne mniej chronią nas samych. Natomiast chronią "przed nami" innych - kiedy my kaszlemy czy kichamy "na" osobę, która jest obok - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Paweł Kaliński, immunoterapeuta z Roswell Park Comprehensive Cancer Center w Nowym Jorku. 
rozwiń zwiń