X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przez dwie godziny składała wyjaśnienia i nie przyznała się do winy. Ruszył proces Magdaleny Adamowicz

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 16:08
Magdalena Adamowicz z Koalicji Obywatelskiej mówiła przed sądem, że wraz ze swoim mężem Pawłem Adamowiczem rozliczała się z podatków w sposób zgodny z prawem, a uzyskane przez nich dochody pochodziły jedynie z jawnych źródeł.
Magdalena Adamowicz na sali sądowej
Magdalena Adamowicz na sali sądowej Foto: PAP/Adam Warżawa

Przed gdańskim sądem rozpoczął się proces wdowy po prezydencie miasta, oskarżonej o nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych z lat 2011-2012. Chodzi o błędne rozliczanie podatku za najem mieszkań oraz ukrywanie dochodów.

Adamowicz PAP Arch-1200.jpg
Magdalena Adamowicz będzie miała osobny proces. Jest decyzja sądu

- Cieszę się, że oskarżona złożyła wyjaśnienia - skomentował prokurator Robert Kaczor z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Zwrócił uwagę, że dopiero po skierowaniu aktu oskarżenia Magdalena Adamowicz zaczęła przedstawiać swoją wersję wydarzeń.

Prokurator wyraził nadzieję, że oskarżona będzie odpowiadać na pytania, które pozwolą na weryfikację tej wersji. - Sprawa nie ma absolutnie charakteru politycznego, tylko i wyłącznie charakter podatkowy - powiedział prokurator Robert Kaczor.

Czytaj także:

Magdalena Adamowicz przed sądem nie przyznała się do winy i przez dwie godziny składała wyjaśnienia. Jak twierdziła, jej córki otrzymały pomoc finansową w kwocie 300 tysięcy złotych na edukację od swoich pradziadków.

Po rozprawie Magdalena Adamowicz nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Jak mówiła, nie skończyła jeszcze składać wyjaśnień przed sądem. Sąd odroczył proces do 19 marca.

Posłuchaj
00:05 M. Adamowicz.mp3 Komentarz Magdaleny Adamowicz po rozprawie (IAR)

    Czytaj także

    Rzecznik PiS: to nikczemne, że KO wykorzystuje zabójstwo Pawła Adamowicza do bieżących sporów politycznych

    Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:52
    - Wykorzystywanie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza przez szefa PO Borysa Budkę i jego politycznych akolitów do bieżących sporów politycznych jest nikczemne - stwierdziła rzecznik PiS Anita Czerwińska.
    rozwiń zwiń