X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Działa już 200 ośrodków pomocy psychologicznej dla dzieci. Premier: wypełniliśmy naszą obietnicę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 15:19
Premier Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że "w całej Polsce działa już ok. 200 ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej". Szef rządu zapewnił, że planowane jest uruchomienie kolejnych placówek, by takie centra działały w każdym powiecie.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki w poniedziałek przebywał z wizytą w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW w Warszawie. Premier poinformował, że w całym kraju takich centrów jest już ok. 200. Docelowo centra mają działać w każdym powiecie, planowane jest więc powstanie jeszcze ponad 100 takich placówek.

Czytaj więcej
Adam Niedzielski Forum 1200.jpg
Adam Niedzielski: w każdym powiecie powstaną ośrodki pomocy psychiatrycznej

- One odgrywają już dzisiaj fundamentalną rolę w walce o zdrowie psychiczne naszych dzieci, naszej młodzieży - ocenił premier.

- Cieszę się, że ta obietnica o podwojeniu naszych wydatków na zdrowie psychiczne właściwie już została wypełniona, ponieważ w ciągu ostatnich pięciu lat przeznaczamy dwa razy więcej środków właśnie na terapię, pracę środowiskową, na zdrowie psychiczne i poradnictwo psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Ale nie zatrzymujemy się na tym, dlatego że zdajemy sobie sprawę z tego, jak kluczowe jest to, żeby w tym okresie pandemii i - mam nadzieję - za niedługi czas w okresie pocovidowym dbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - powiedział premier.

"Nie będziemy szczędzili środków"

Mateusz Morawieckim podziękował również specjalistom ze Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW w Warszawie. - Państwo polskie będzie dążyło do powielenia tego tzw. modelu bielańskiego - tego jak eksperci stąd potrafili dostosować metodologię, terapię i rozmowy z dziećmi i młodzieżą. Ich rezultaty są znakomite - podkreślił szef rządu.

Czytaj więcej
psychoterapia parasol odosobnienie pixabay 1200x660.jpg
Dzieci i młodzież w pandemii. Problemy nie zniknęły

- Mało jest ważniejszych spraw niż dzieci, młodzież, ich zdrowie psychiczne, zdolności percepcyjne. Nie będziemy szczędzili sił i środków, żeby pomoc dzieciom i młodzieży - wskazał premier.

jp

Czytaj także

Maria Libura: potrzebujemy zmiany modelu w polskiej psychiatrii dziecięcej

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 16:00
- Przejście z opieki instytucjonalnej do środowiskowej jest bardzo ważna dla dzieci i młodzieży. Daje to zupełnie inne rokowania dot. wyzdrowienia i integracji społecznej - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń