X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polski sport zasługuje na jeszcze większe wsparcie". Będzie kontynuacja programu PFNteam100

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:00
- Polski sport zasługuje na jeszcze większe wsparcie - podkreślił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie poinformowano o przedłużeniu do końca 2021 roku funkcjonowania programu PFNteam100 wspierającego młodych sportowców.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PFNteam100/Facebook/screenshot

- Ministerstwo sportu myśli o tym, aby zintensyfikować ten program, żeby można było w jeszcze większym zakresie wspierać polskich sportowców. Polski sport zasługuje zdecydowanie na jeszcze większe wsparcie państwa polskiego. Państwo polskie stać jest na to, żeby wspierać tych najbardziej utalentowanych i tych, którzy najbardziej zasługują na wparcie" - powiedział Gliński.

Program stypendialny

PFNteam100 to kontynuacja stypendialnego projektu Polskiej Fundacji Narodowej w nowej odsłonie. Jego celem jest bezpośrednie, dodatkowe i pozazwiązkowe wsparcie młodych utalentowanych polskich sportowców. Każdy z nich otrzymuje dofinansowanie w wysokości około 40 000 zł rocznie.

polska flaga free shutter 1200 .jpg
Sportowcy obchodzą Dzień Flagi. "Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować nasz kraj"

Program skierowany jest do zawodników objętych systemem sportu młodzieżowego, uprawiających sporty letnie i zimowe oraz będących zawodnikami kadr narodowych wszystkich polskich związków sportowych. Środki finansowe można przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia.

Potrzebny przykład

- Mówimy o talentach, które każda mądra wspólnota musi wspierać w najróżniejszy sposób. Jesteście bardzo ważni nie tylko dlatego, że reprezentujecie Polskę, ale także dlatego, że dajecie przykład, który jest ważny dla rozwoju sportu masowego. To dobrze, gdy uprawiamy sport amatorsko, a bez przykładów sportowców wyczynowych byłby chyba mniej atrakcyjny - zwrócił uwagę Gliński.

- My mamy problem ze sportem masowym, kwestią zdrowotności w społeczeństwie, dlatego wywołujemy wojnę temu niesprzyjającemu stanowi. Musimy zmienić się jako społeczeństwo w sensie prosportowym, prozdrowotnym, bo sport to zdrowie - dodał.

pfn kult free tt 663 .jpg
Promocja polskiej nauki, kultury oraz historii. PFN i KUL będą ze sobą ściślej współpracować

Ponad 400 beneficjentów

Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Jego operatorem jest Instytut Sportu nadzorowany przez Ministerstwo Sportu. W ostatnich trzech latach w projekcie uczestniczyło łącznie 427 sportowców (369 zawodników reprezentujących dyscypliny olimpijskie oraz 58 zawodników reprezentujących sporty paraolimpijskie).Od momentu rozpoczęcia programu uczestnicy zdobyli łącznie 449 medali (133 złote, 128 srebrnych, 188 brązowych) na imprezach międzynarodowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Najbardziej znanymi i utytułowanymi beneficjentami programu są m.in.: tenisistka Iga Świątek, kulomiot Konrad Bukowiecki czy biegaczki Ewa Swoboda i Sofia Ennaoui.

Zobowiązanie i inspiracja

- W portfolio Polskiej Fundacji Narodowej ten program jest bardzo szczególny, ponieważ dzięki niemu możemy współuczestniczyć w sukcesach wybitnych sportowców. Ten program to opowieść o nadziei, pasji, samodyscyplinie, bardzo ciężkiej pracy. Uczestnictwo w tym programie to także zobowiązanie. Państwo stają się ambasadorami, obligują się do snucia tej pięknej opowieści o Polsce, o tym co najważniejsze w sporcie - podkreślił prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki.

Jak dodała dyrektor Instytutu Sportu Urszula Włodarczyk, w przeszłości wieloboistka "dzięki temu wsparciu zawodnicy spokojnie mogą się przygotowywać do najważniejszych imprez".

- Beneficjenci są inspiracją dla sportowców, którzy jeszcze programem nie są objęci. Jestem przekonana, że dzięki temu w przyszłości zdobędziemy jeszcze więcej medali - powiedziała.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Załoga jachtu "I Love Poland " uzupełniona o kolejnych laureatów szkolenia oceanicznego

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 08:52
Załoga jachtu "I Love Poland" została uzupełniona o kolejnych laureatów szkolenia oceanicznego - poinformował Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej, która jest właścicielem łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Fundacja Narodowa podsumowała 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 17:13
Polska Fundacja Narodowa przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 5 milionów złotych na pomoc służbie zdrowia, promowanie Polski za granicą, stypendia dla sportowców oraz inne działania statutowe. Jak mówi prezes zarządu Fundacji Marcin Zarzecki, ubiegły rok wymusił szybką zmianę modelu działania i to udało się w pełni zrealizować.
rozwiń zwiń