X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To szansa na normalność". Minister edukacji zachęca nauczycieli do szczepień

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 21:35
- To gwarancja i szansa na normalność w oświacie i szkolnictwie wyższym - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zachęcając tym samym nauczycieli do szczepień. - Pandemia koronawirusa nie ustaje. Szczepionka to szansa na uratowanie życia - swojego i innych - mówił.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: Grzegorz Krzyzewski/Forum
1200_szkoła_shutterstock.png
Co z powrotem kolejnych klas do szkół? Minister zdrowia: temat będzie dyskutowany

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział również, że do szczepień zgłosiło się do tej pory 543 tys. nauczycieli, w tym 65 tys. akademickich. Jak stwierdził, jest to zadowalający wynik, ponieważ w niektórych miejscach zapisało się ok. 70 proc. nauczycieli.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:28 10917815_1.mp3 Szef MEiN zachęca nauczycieli do szczepień (IAR)

Szef resortu zachęcał do zapisów, które trwają do północy oraz apelował do nauczycieli o zaufanie wobec lekarzy i przyjęcie szczepionki.

Koronawirus COVID-19 szczepienie szczepionka free shutterstock 1200.jpg
Rejestracja nauczycieli na szczepienia przeciwko COVID-19 przedłużona. MEiN podało nowy termin

Szczepienia w szkołach

- Około 2-3 proc. szkół, w których uczą się dzieci z klas 1-3, nie pracuje stacjonarnie - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Gość TVP Info zwrócił uwagę na to, że wysoki jest również udział najmłodszych uczniów w zajęciach - od 97,5 do 99,5 proc.

Minister podkreślił też, że dotychczasowe wyniki wskazują na to, że najmłodsi uczniowie raczej nie zakażają koronawirusem innych osób.

Posłuchaj
00:22 10917805_1.mp3 Przemysław Czarnek o edukacji w czasie pandemii (IAR)

Uczniowie klas 1-3 wrócili do nauki stacjonarnej 18 stycznia po kilkumiesięcznej przerwie. Na razie nie wiadomo, kiedy do szkół wrócą starsze klasy.

- Gdyby uczniowie rzeczywiście transmitowali koronawirusa, to ich rodzice i domownicy byliby chorzy na COVID-19 i byliby w izolacji, a oni sami byliby w kwarantannie. Nie są w kwarantannie, chodzą do szkoły. To znaczy, że nie ma zarażeń u nich w domach. To znaczy, że nie transmitują koronawirusa - mówił szef MEiN.

pb

Czytaj także

Rejestracja nauczycieli do szczepień. Piontkowski: liczymy na tych, którzy nie zrobili tego wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:24
- Liczymy, że w ruszającej w poniedziałek drugiej turze rejestracji nauczycieli do szczepień na COVID-19 zarejestrują się też ci, którzy nie skorzystali jeszcze z rejestracji w pierwszej turze - powiedział w Radiu Zet wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEiN: blisko 25 tys. nauczycieli klas I-III przebadanych na obecność SARS-CoV-2

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 13:49
- W ramach powtórnych testów przesiewowych na obecność SARS-CoV-2 nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wymazy pobrano od blisko 25 tys. osób. Pozytywny wynik otrzymało 490 osób, czyli 2 proc. – poinformowało w poniedziałek MEiN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEiN: w 97,7 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 17:53
W 14 109 szkołach podstawowych w klasach I-III w nauka we wtorek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,7 proc. szkół podstawowych. W 70 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 264 w trybie mieszanym.
rozwiń zwiń