X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marznący deszcz, mgła i oblodzenie. IMGW ostrzega kierowców

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:05
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed wezbraniami wody w rzekach w południowo-zachodniej części kraju. Synoptycy przestrzegają również przed oblodzeniem dróg i chodników, marznącymi opadami oraz gęstą mgłą.
Opady śniegu w Falenicyzdj. ilustracyjne
Opady śniegu w Falenicy/zdj. ilustracyjneFoto: Mateusz Wlodarczyk/Forum
mżawka droga jezdnia ślisko free shutter 1200.jpg
Na wschodzie Polski marznący deszcz powodujący gołoledź. IMGW ostrzega: możliwe oblodzenia

IMGW poinformował, że spływ wód roztopowych spowoduje w niektórych miejscach wezbranie wody w rzekach. W Polsce południowo-zachodniej może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych. W zlewniach niektórych rzek niewykluczone są wzrosty powyżej stanów alarmowych.

Czytaj także:

W związku z roztopami, ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia, dotyczące wezbrań z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, a także dla przeważającej części województwa lubuskiego, południowo-zachodniej części województwa wielkopolskiego, oraz zachodniej i południowej części województwa śląskiego.

Natomiast ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia w związku z oblodzeniem wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i części województwa małopolskiego.

Z kolei przed marznącymi opadami IMGW ostrzega mieszkańców województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, części województwa małopolskiego i śląskiego. Gęsta mgła, w której zasięgu widzialność, może wynosić miejscami od 100 do 200 m, spodziewana jest natomiast w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim.

pb

Czytaj także

"Poważna sytuacja" w środkowym biegu Wisły. Lodołamacze pracują w rejonie Płocka

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 15:45
Lodołamacze, które operują na Jeziorze Włocławskim w środkowym biegu Wisły, dotarły do pierwszego dużego zatoru na wysokości Woli Brwileńskiej. Trwa akcja rozbijania i spławiania lodu. 
rozwiń zwiń