X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dulkiewicz porównała zawieszonych sędziów do Walentynowicz. Syn opozycjonistki: to uwłacza pamięci o mojej mamie

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 00:03
Aleksandra Dulkiewicz porównała zawieszonych sędziów - Igora Tuleyę, Pawła Juszczyszyna i Beatę Morawiec - do Anny Walentynowicz. "Wyrażam stanowczy protest wobec takich porównań, bo to uwłacza pamięci o mojej mamie i zafałszowuje historię" - napisał w liście do prezydent Gdańska Janusz Walentynowicz, syn opozycjonistki z okresu PRL.
Janusz Walentynowicz
Janusz WalentynowiczFoto: IPN Gdańsk/Twitter

Gdańska radna PiS Joanna Cabaj złożyła do prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz interpelację ws. plakatów, które zawisły m.in. na wiatach przystankowych. Przedstawiają one wizerunki Igora Tulei, Pawła Juszczyszyna i Beaty Morawiec. Na plakatach można przeczytać: "Żądamy przywrócenia do pracy niezależnych sędziów".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
żurek juszczyszyn 1200.jpg
Kolejne zarzuty dla sędziów Żurka i Juszczyszyna. Zajmie się nimi sąd dyscyplinarny

"Skojarzenia z postacią Anny Walentynowicz"

Prezydent Gdańska w swojej odpowiedzi na pytanie "czego dotyczyły drukowane citylighty, ile ich wydrukowano i przez jaki czas będą obecne w przestrzeni publicznej", poinformowała, że wydrukowano 200 plakatów, a wisiały one w ostatnich dwóch tygodniach stycznia. Aleksandra Dulkiewicz dodała, że akcję zainicjował Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polski "Iustitia" i poprosił o wsparcie Miasto Gdańsk.

Pisząc o zawieszonych sędziach, Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że "stali się symbolem politycznego ucisku" i dotyka ich niesprawiedliwość, przywołująca "skojarzenie z postacią Anny Walentynowicz, zwolnionej dyscyplinarnie z pracy w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w 1980 r.".

"Wyrażam stanowczy protest wobec takich porównań"

W odpowiedzi na te słowa, Janusz Walentynowicz, syn opozycjonistki z czasów PRL wystosował list do prezydent Gdańska. "Z ogromnym zdziwieniem i niedowierzaniem  wysłuchałem pani komentarza dotyczącego plakatu umieszczonego w wiatach przystanków komunikacji miejskiej w Gdańsku. Plakat ten traktuje o »wojnie« trojga sędziów o wolność i niezawisłość. Sędziów wobec których istnieją poważne zastrzeżenia natury etycznej, moralnej że o pozostałych nie wspomnę" - stwierdził. 

Czytaj więcej
forum pikieta sad 1200 .jpg
Śledztwo w sprawie Igora Tulei. Podejrzany nie stawił się w prokuraturze

Według Janusza Walentynowicza, "sędziowie ci są całkowitym zaprzeczeniem tego, co było ważne" dla jego matki. "Wyrażam stanowczy protest wobec takich porównań, bo to uwłacza pamięci o mojej mamie i zafałszowuje historię. Oczekuję i mam nadzieję że nigdy więcej nie ośmieli się pani na takie porównania" - podkreślił w dokumencie.

ms

Czytaj także

Budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Wiemy, jak przebiegają przygotowania

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 19:37
Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy muzeum upamiętniającego bohaterską obronę Westerplatte. W najbliższym czasie na terenie gdańskiego półwyspu zaczną się m.in. dalsze prace saperskie oraz badania archeologiczne i geofizyczne. Prowadzone będą również prace porządkowe.
rozwiń zwiń