X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Apel radnych PiS. Proszą warszawiaków o obronę ronda Dmowskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 15:45
Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do warszawiaków w czwartek na Twitterze o obronę ronda Romana Dmowskiego.
Rondo Romana Dmowskiego
Rondo Romana DmowskiegoFoto: PAP/Paweł Supernak

"Prosimy o opinie pisemne ws. obrony ronda Romana Dmowskiego. Proszę wysyłać do Rady Warszawy. Proszę o jak najbardziej merytoryczne argumenty" - napisał na swoim Twitterze radny Filip Frąckowiak, wiceprzewodniczący Komisji Nazewnictwa Rady Warszawy.

Apel do mieszkańców stolicy skierował również radny Piotr Mazurek. "Po posiedzeniu Komisji Nazewnictwa #RadaWarszawy, na którym z @FrackowiakFilip twardo broniliśmy #RondoDmowskiego przed zakusami skrajnej lewicy, radni czekają na pisemne głosy w sprawie. Zachęcam do wysyłania swoich opinii. Przeciwnicy Dmowskiego już to robią". Wpis tej treści zamieścił również na Twitterze.

1200_Rondo_Forum.png
Rondo Praw Kobiet zamiast Ronda Dmowskiego? Część radnych Warszawy przeciwna

W środę Komisja Nazewnictwa Rady Warszawy dyskutowała na temat zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego na Praw Kobiet. Jednak żadna decyzja nie została podjęta. Negatywną opinię na temat zmiany nazwy wyraził Zespołu do spraw Nazewnictwa Miejskiego działający przy komisji. Z inicjatywą zmiany nazwy ronda wystąpiły stołeczne środowiska lewicowe dwa lata temu.

Radna Agata Diduszko-Zyglewska (Lewica) – jedna z inicjatorek zmiany nazwy – wyjaśniła, że "rondo jest kluczowe, bo w ostatnich latach stało się miejscem zlotów nacjonalistów". - Tu chodzi o symboliczną zmianę. W samym centrum miasta rondo może mieć imię polityka, który był antysemitą, przeciwnikiem demokracji, założycielem ruchu nacjonalistycznego w Polsce, czyli zrobił dużo złego w Polsce, albo może być symbolem tego, że w Warszawie szanujemy prawa człowieka, prawa kobiet itd. – powiedziała.

Czytaj także:

W czwartek w obronie nazwy ronda Dmowskiego wystąpiła Młodzież Wszechpolska.

kmp

Czytaj także

Suski: wierzymy, że w Porozumieniu uda się wypracować porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 07:49
- Mamy nadzieję, że rząd nie straci większości i koalicja będzie funkcjonować jak do tej pory. Wierzymy, że wewnętrzne różnice zdań w Porozumieniu zostaną łagodnie zakończone - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Suski, wiceszef klubu PiS.
rozwiń zwiń