X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To dopuszczenie aborcji na życzenie", "są skrajnie lewicowi". Rzecznik PiS o działaniach PO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 14:18
- Platforma Obywatelska potwierdziła dzisiaj, że jest ugrupowaniem skrajnie lewicowym. Stanowisko PO, to de facto propozycja dopuszczenia aborcji na życzenie - powiedziała Anita Czerwińska, rzecznik PiS. Dodała, że "naczelnym ideologiem PO jest Marta Lempart".
Anita Czerwińska
Anita CzerwińskaFoto: Forum/Mateusz Włodarczyk

W czwartek Platforma Obywatelska przedstawiła stanowisko partii ws. aborcji, które zakłada przywrócenie trzech przesłanek umożliwiających przerwanie ciąży, które obowiązywały do czasu publikacji październikowego wyroku TK, a także - w szczególnie trudnych sytuacjach, po konsultacjach z psychologiem i lekarzem - by kobieta mogła podjąć decyzję, czy usunąć ciążę, a prawo powinno jej to umożliwić. Prawo do aborcji obowiązywałoby do końca 12. tygodnia ciąży.

forum Paweł Wdówik 1200.jpg
"Osoby z niepełnosprawnościami potrzebują prawa do normalnego życia". Wdówik o aborcyjnych decyzjach PO

Rzecznik PiS odnosząc się do tej decyzji Platformy powiedziała, że "PO potwierdziła dzisiaj, że jest ugrupowaniem skrajnie lewicowym".

Czytaj także: PO chce aborcji do 12 tyg. ciąży. Paweł Lisicki: to przejaw cynizmu i hipokryzji

Stanowisko PO, to de facto propozycja dopuszczenia aborcji na życzenie. Dzisiaj PO potwierdziła ostatecznie swój brak poszanowania konstytucji, wartości życia, godności człowieka - mówiła Czerwińska.

Jak oceniła, Platforma stanęła w jednym szeregu "z tymi, którzy agresywnie i wulgarnie atakują fundamenty naszej cywilizacji". - Naczelnym ideologiem PO jest Marta Lempart - podkreśliła rzeczniczka PiS.

Koniec kompromisu

Zgodnie z obowiązującą od 1993 r. Ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego oraz warunkach dopuszczalności przerywania ciąży aborcja jest obecnie dostępna w dwóch przypadkach - gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety oraz gdy powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałtu lub kazirodztwa).

To skutek wyroku Trybunał Konstytucyjny, który uznał za niezgodną z ustawą zasadniczą trzecią przesłankę z ustawy, która pozwalała na przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu. Wraz z publikacją wyroku TK 27 stycznia przepis ten przestał obowiązywać.

st

Czytaj także

Platforma poparła liberalizację prawa aborcyjnego."Jest tam coraz mniej miejsca dla konserwatystów"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 12:20
- Konserwatywne skrzydło w Platformie Obywatelskiej nie będzie miało wyjścia i wcześniej czy później niektórzy politycy będą musieli opuścić partię. Można się dziwić, że tak długo w niej wytrzymali - powiedział Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jałowiczor: ustawa aborcyjna staje się główną linią PO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:46
- Projekt przedstawiony przez PO jest bardzo podobny do tego, co mówi lewica i to nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Platforma, jeśli chodzi o temat aborcji, od dawna nie miała zbyt wiele do zaoferowania konserwatywnym wyborcom - powiedział Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń