X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Najniższe emerytury i renty wzrosną. Senat rozpatrzył nowelizację ustawy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 19:35
Projekt został przygotowany przez rząd. Ustawa dotyczy modyfikacji obecnie obowiązujących zasad waloryzacji.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: PAP/Marcin Obara

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed mówi, że w wyniku przedłożonych przepisów od 1 marca najniższa emerytura lub renta z całkowitej niezdolności do pracy wzrosną o 50 złotych i 88 groszy.

Czytaj także:
Marlena Maląg free tt MRiPS-1200.jpg
Sejm przyjął ustawę o 14. emeryturze. Maląg: bezpieczeństwo finansowe seniorów jest dla rządu niezwykle ważne

Minister stwierdził, że w wyniku tych zmian kwota najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy lub renty rodzinnej wyniesie 1250 złotych i 88 groszy. Dodał, że renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wyniesie 938 złotych i 16 groszy, a świadczenie przedemerytalne - 1262 złote i 34 grosze.

Czytaj także:

Prace nad nowelizacją

Poprawki do ustawy proponuje klub Koalicji Obywatelskiej. Przewidują one m.in. podwyższenie gwarantowanej kwoty podwyżki z 50 do 70 złotych. Senator KO Artur Dunin argumentował podwyżką cen produktów, które są ważne dla seniorów.

Głosowanie nad nowelizacją zostanie przeprowadzone pod koniec posiedzenia Senatu.

W 2020 roku najniższą emeryturę pobierało 228 tys. osób, a rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy 185 tys. osób. Rentę rodzinną otrzymywało 129 tys. osób. 9,6 mln osób uprawnionych ma wyższe świadczenia.

jbt

Czytaj także

Minister rodziny: celem na kolejne lata jest wzrost aktywności zawodowej seniorów

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 14:50
- Wskaźniki aktywności zawodowej osób przechodzących na emeryturę z roku na rok są coraz wyższe - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. - Wyzwaniem na kolejne lata jest doskonalenie programów senioralnych i nacisk na aktywność społeczną i zawodową osób starszych - podkreśliła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdecydowana większość osób otrzyma ją w pełnej wysokości". Maląg o 14. emeryturze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 06:28
- Zakładamy, że czternastą emeryturą otrzyma ok. 9,1 mln osób. Zdecydowana większość, bo aż 7,9 mln osób, otrzyma wypłatę w pełnej wysokości - poinformowała minister rodziny Marlena Maląg. Planowany termin wypłaty "czternastek" to listopad.
rozwiń zwiń