X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Każdy ma coś, co może dać innym". Resort rodziny angażuje się w pomoc bezdomnym

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 13:33
Wspieranie działań nakierowanych na przeciwdziałanie i rozwiązywanie problemu bezdomności to główny cel programu resortu rodziny i polityki społecznej "Pokonać Bezdomność". - W tym roku na program przeznaczono 5,5 mln zł - wyjaśnia wiceminister resortu Stanisław Szwed.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Photographee.eu
bezdomny bezdomność zima 1200 free.jpg
Kryzys bezdomności: najważniejsze jest wsparcie

Środki przekazywane są do wojewodów i przesyłane do organizacji, wspierających bezdomnych, a także przeznaczane na projekty dotyczące zapobiegania i wspierania osób w kryzysie bezdomności. Wiceminister Szwed zaznaczył, że resort jest też w stałym kontakcie z organizacjami pomagającymi osobom bezdomnym - z Towarzystwem Brata Alberta, Caritasem oraz Federacją Wsparcia Osób Bezdomnych.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:18 10912277_3.mp3 Stanisław Szwed o wsparciu dla osób bezdomnych (IAR)

- Pomoc osobom bezdomnym nie jest łatwa, gdyż często odmawiają jej przyjęcia w przeznaczonych do tego instytucjach i ośrodkach - zwraca uwagę wiceszef resortu rodziny. Podkreśla, że przyczyną jest m.in. fakt, że do ośrodków i noclegowni - z wyjątkiem sytuacji krytycznych - nie przyjmuje się osób, które spożywają alkohol.

Morawiecki konwuj 1200.jpg
5 mln zł na wsparcie dla osób bezdomnych i seniorów. Premier: konwoje będą dystrybuować pomoc

Bezdomni mają z tym problem, gdyż często to właśnie nadużywanie alkoholu jest główną przyczyną ich bezdomności. Wiceminister Szwed apeluje, by widząc, że ktoś potrzebuje wsparcia reagować, a także dzwonić pod numer 112. Teraz, przy ujemnych temperaturach reakcja jest niezbędna, gdyż dzięki niej można uratować komuś życie.

Szerokie wsparcie dla bezdomnych

- Polacy nie są obojętni na niesienie pomocy osobom potrzebującym wsparcia i chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje z tym związane. Tak jest na przykład w Zawierciu - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg. Tłumaczy, że jest grupa ludzi organizująca posiłki dla osób bezdomnych, działa w Zawierciu też prowadzona od wielu lat Kuchnia Świętego Antoniego.

Posłuchaj
00:21 10912277_1.mp3 Dr Tomasz Męcik-Kronenberg: pomaganie innym to przede wszystkim szansa na poprawę ich życia (IAR)

Dr Tomasz Męcik-Kronenberg, który sam także pomaga, podkreśla, że pomaganie innym to przede wszystkim szansa na poprawę życia tych, którym pomagamy, ale także sami pomagając, czujemy się potrzebni. Dodaje, że "każdy ma coś, co może dać innym".

pb

Czytaj także

"Pro publico". Barysz: nie ma statystyk, jeśli chodzi o koronawirusa wśród bezdomnych

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 17:00
- W tym czasie zimowym, zwłaszcza kiedy pada śnieg albo spadają temperatury poniżej zera, bezdomni zwykle kierowali się do noclegowni, do schronisk, do ogrzewalni, szukali też schronienia w różnych pustostanach. Teraz jest trochę inna rzeczywistość - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Milena Barysz, z Fundacji Kapucyńskiej.
rozwiń zwiń