X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zanim poda się w świat nieprawdziwą informację, warto sprawdzić". Wiceszef MSZ odpowiada europoseł KO

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 10:01
"156 domów modułowych zostało przekazanych Grecji na początku października. Zanim poda się w świat nieprawdziwą informację, naprawdę warto sprawdzić" - podkreślił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w odpowiedzi na list do premiera w tej sprawie, który wystosowała europosłanka KO Janina Ochojska.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: Mateusz Włodarczyk/Forum

Ochojska wystosowała w środę list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym przypomniała, że we wrześniu szef rządu zapowiedział przekazanie 156 domów na potrzeby rodzin uchodźczych ze spalonego obozu Moria w Grecji.

Lesbos domy 1200 F.jpg
Polska pomoże uchodźcom na Lesbos. Wyśle do Grecji ponad 150 składanych domów

"Organizacje na miejscu informują, że pomoc nie dotarła do potrzebujących. Proszę o informacje dotyczące Pańskiej obietnicy" - napisała na Twitterze europosłanka.

"Mając na uwadze trudne warunki panujące na wyspie oraz fakt, że systematycznie odmawiacie przyjmowania nawet sierot z przepełnionych obozów, argumentując to »skuteczną pomocą na miejscu«, przesyłam do premiera oficjalne zapytanie odnośnie tej »skuteczności« - podkreśliła Ochojska.

Odpowiedź wiceszefa MZS

Wiceszef MSZ odpowiedział jej na Twitterze. "Szanowna Pani Europoseł Janina Ochojska, 156 domów modułowych zostało przekazanych Grecji na początku października. Informowaliśmy o tym" - napisał Jabłoński i udostępnił wpis, który potwierdza wsparcie polskiego rządu.

"Zanim poda się w świat nieprawdziwą informację, naprawdę warto sprawdzić" - dodał wiceszef MSZ. 

Czytaj także

Niemcy: 10 państw UE pomoże migrantom ze spalonego obozu dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:48
- Obok Niemiec jeszcze dziewięć innych państw Unii Europejskiej chce wspólnie przyjąć 400 nieletnich migrantów ze spalonego obozu dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos - poinformował niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer.
rozwiń zwiń