X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Daniel Obajtek Człowiekiem Wolności 2020. Prezes PiS: niezwykły menadżer i wielki polski patriota

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 21:00
Niezwykły menadżer, działacz społeczny i wielki polski patriota - tak o prezesie PKN Orlen Danielu Obajtku mówi wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Szef paliwowego koncernu został uhonorowany tytułem Człowieka Wolności tygodnika "Sieci".
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: Screenshot/Youtube
pap_20200714_0GF-12.jpg
"Mam wizję rozwoju tej spółki". Szef PKN Orlen o Polska Press

Jarosław Kaczyński w rozmowie z telewizją wPolsce.pl komplementował Daniela Obajtka. - To jedna z najlepszych wiadomości, którą usłyszałem w ciągu ostatnich lat - w ten sposób szef PiS ocenił decyzję PKN Orlen o zakupie Polski Press, wydającego wiele mediów regionalnych i lokalnych


Posłuchaj
00:28 10911193_1.mp3 Jarosław Kaczyński o Danielu Obajtku - jest nadzieją, nie naszego obozu politycznego, tylko po prostu Polski (IAR)

 

Wicepremier podkreślał, że ta transakcja jest pierwszym krokiem "w drugą stronę". Jak mówił, do tej pory Polska pozbawiała się mediów na rzecz kapitału zagranicznego, głównie niemieckiego. - Z ogromną stratą dla naszej suwerenności, już nie jako państwa, ale narodu. Jeżeli będziemy szli dalej tą drogą, która została rozpoczęta dzięki decyzjom prezesa Obajtka, to będziemy szli ku temu, by tę sytuację uzdrowić - zaznaczył.

Jarosław Kaczyński mówił, że prezesa Obajtka cechują "ogromne możliwości i niezwykła determinacja". Jak dodał, szef paliwowego koncernu tworzy wokół siebie aurę, pozwalającą jednoczyć i mobilizować ludzi wokół jakiegoś celu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wskazuje na wiele przykładów ograniczania wolności we współczesnym świecie. - W centrum uwagi jest to, co zdarzyło się w Stanach Zjednoczonych - odebranie głosu urzędującemu prezydentowi - mówił wicepremier w rozmowie z telewizją wPolsce.pl.

"Człowiek czynu"

Redaktor naczelny tygodnika Jacek Karnowski, uzasadniając podczas gali wręczenia nagrody wybór laureata, podkreślał, że Daniel Obajtek zasłużył się w sferze gospodarczej, która jest szczególnie ważna. 

W laudacji przypomniano dotychczasowe funkcje sprawowane przez Daniela Obajtka. Jak zaznaczono, to prezes PKN Orlen "przywrócił Polakom wiarę w patriotyzm gospodarczy". Zaprezentowano też krótki materiał wideo przypominający ostatnie działania prezesa koncernu.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, której wystąpienie wyemitowano podczas gali, gratulowała Obajtkowi otrzymania nagrody. Marszałek oceniła, że jest on "człowiekiem czynu", który od trzech lat jako prezes PKN Orlen realizuje swoją strategię i plan.

Posłuchaj
00:21 10911188_1.mp3 Karnowski: Obajtek zasłużył się w sferze gospodarczej (IAR)

 

Zdaniem Witek dzięki działalności Obajtka PKN Orlen staje się konkurencyjną firmą i przyczynia się do "bezpieczeństwa energetycznego" Polski.

Czytaj także: 

Tytuł Człowieka Wolności redakcja tygodnika "Sieci" przyznała już po raz ósmy. Wśród poprzednich laureatów byli: prezydent Andrzej Duda, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Nagrodę - jak napisano w uzasadnieniu - otrzymują co roku ludzie, dla których wolność jest wartością najważniejszą, a jej obrona i szerzenie - codzienną powinnością.

dn

Czytaj także

Zakup grupy Polska Press przez PKN Orlen. Prezes PiS: to jedna z najlepszych wiadomości ostatnich lat

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 19:00
- Pozbawiliśmy się w wielkiej mierze mediów na rzecz czynników spoza Polski, a to pierwszy krok w dobrą stronę. To jedna z najlepszych wiadomości, jaką usłyszałem w ciągu ostatnich lat - stwierdził szef PiS Jarosław Kaczyński pytany o zakup wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen.
rozwiń zwiń