X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik rządu: nie ma wniosków o dymisję ministrów z Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 11:55
- Dotychczas do rządu nie wpłynęły wnioski o zdymisjonowanie ministra i wiceministrów z Porozumienia - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że Jarosław Gowin weźmie udział we wtorkowym posiedzeniu rządu jako wicepremier.
Członkowie Porozumienia. Od lewej: Kamil Bortniczuk, Jarosław Gowin, Michał Wypij
Członkowie Porozumienia. Od lewej: Kamil Bortniczuk, Jarosław Gowin, Michał WypijFoto: twitter.com/@Porozumienie__

- Żadne wnioski formalne, jeżeli chodzi o dymisje w rządzie, nie wpłynęły; ani jeżeli chodzi o kwestie związane z rekomendacjami Porozumienia – na razie mówimy tutaj o pewnym fakcie medialnym – ani formalnie – powiedział Müller pytany o decyzje w sprawie oczekiwanych przez Porozumienie dymisji członków rządu, którym partia wycofała rekomendacje.

kleiber.jpg
Kryzys w Porozumieniu. Prof. Michał Kleiber: jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu

Rzecznik rządu przypomniał, że wiceministrów można dymisjonować na wniosek właściwego ministra konstytucyjnego. - Jeżeliby to dotyczyło resortów, o których mówimy, takie wnioski mogłyby wpłynąć do Prezesa Rady Ministrów. Przed chwilą to sprawdzałem, takie wnioski na ten moment nie wpłynęły – powiedział.

Przypomniał, że we wtorek od 11 odbywa się posiedzenie Rady Ministrów. - W tym posiedzeniu rządu, tak jak to miało miejsce do tej pory, uczestniczą wszyscy ministrowie powołani przez prezydenta na wniosek premiera. W składzie Rady Ministrów żadna zmiana dotychczas nie zaszła, a wiceprezesem Rady Ministrów pozostaje Jarosław Gowin, który dzisiaj również w posiedzeniu rządu bierze udział – podkreślił.

Napięcia w Porozumieniu

W ostatnim czasie toczy się spór w kwestii kierownictwa Porozumienia. Europoseł Adam Bielan uważa, że zarząd partii, rozszerzony w październiku 2020 r. na wniosek lidera partii Jarosława Gowina został uzupełniony niezgodnie ze statutem i w związku z tym nie uznaje on decyzji podejmowanych przez ten zarząd za ważne. Ponadto, zdaniem Bielana, trzyletnia kadencja Gowina upłynęła w kwietniu 2018 r., bo na nadzwyczajnym kongresie partii jesienią 2017 r. wyboru prezesa nie przeprowadzono. Bielan uważa też, że od 4 lutego w wyniku decyzji sądu koleżeńskiego, jako przewodniczący Konwencji Krajowej Porozumienia przejął obowiązki prezesa partii.

Czytaj także:

Z kolei Jarosław Gowin i jego zwolennicy przekonują, że 5 lutego decyzją krajowego sądu koleżeńskiego Bielan oraz poseł Kamil Bortniczuk zostali wykluczeni z Porozumienia, a powodem było wielokrotne łamanie statutu partii. Z kolei w sobotę ten sam sąd koleżeński zdecydował o wykluczeniu z Porozumienia kolejnych ośmiu członków, w tym trzech posłów; wśród wyrzuconych z ugrupowania są m.in. wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, minister-członek RM Michał Cieślak i Włodzimierz Tomaszewski. Powodem tej decyzji było także wielokrotne łamanie statutu partii.

Rzecznik Porozumienia Magdalena Sroka powiedziała w poniedziałek w TVN24, że "w tej chwili nie widzi innej możliwości" niż odwołanie z rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego trzech członków RM, którym partia cofnęła rekomendacje.


kmp

Czytaj także

Sobolewski: spotkanie Rady Koalicji w przyszłym tygodniu, tematem Nowy Ład

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 07:54
- Po akceptacji, z pewnymi uwagami program został przekazany do ostatecznego obrobienia i w najbliższych tygodniach będzie zaprezentowany publicznie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o rządowym programie Nowy Ład Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Suski: wierzymy, że w Porozumieniu uda się wypracować porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 07:49
- Mamy nadzieję, że rząd nie straci większości i koalicja będzie funkcjonować jak do tej pory. Wierzymy, że wewnętrzne różnice zdań w Porozumieniu zostaną łagodnie zakończone - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Suski, wiceszef klubu PiS.
rozwiń zwiń