X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rozmowy o walce z pandemią, energetyce i ochronie klimatu". Prezydent o szczycie V4

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 14:24
- Rozmawialiśmy o problemach dotyczących dostaw szczepionek, o programach szczepienia i ich zaawansowaniu, a także o bezpieczeństwie energetycznym oraz ochronie klimatu - relacjonował prezydent Andrzej Duda na konferencji w ramach szczytu V4 w Juracie.
Prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Węgier Janos Ader
Prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Węgier Janos AderFoto: © Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl
1200_Duda_PAP.png
Prezydent: pogodzenie wzrostu gospodarczego z dbałością o środowisko to jedno z najważniejszych wyzwań

Środa to drugi i ostatni dzień jubileuszowego szczytu Grupy Wyszehradzkiej (należą do niej Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) zorganizowanego w roku obchodów 30. roczny powstania V4.

Czytaj także:

Prezydent Andrzej Duda mówił konferencji uczestników szczytu, że grupę V4 stworzono po to, by w szybszym tempie współpracując dokonać przemian gospodarczych w swoich krajach i zbliżyć się do Europy Zachodniej pod względem gospodarczym, ekonomicznym, politycznym i wzmocnić swoje bezpieczeństwo poprzez udział w NATO. Podkreślił, że choć te cele zostały zrealizowane, współpraca w ramach grupy trwa nadal, bo wzmacnia ona skuteczność ich działania.

Paweł Sałek 1200.jpg
Paweł Sałek: Grupa Wyszehradzka to dobry pomysł współpracy regionalnej
Posłuchaj
00:26 10899438_1.mp3 Prezydent: zadaniem Grupy Wyszehradzkiej jest tworzyć warunki do tego, by obywatelom wspólnoty żyło się lepiej (IAR)

Andrzej Duda zaznaczył, że rozmowy zdominował temat walki z pandemią koronawirusa. - Rozmawialiśmy o problemach dotyczących dostaw szczepionek, o programach szczepienia w naszych krajach, o ich zaawansowaniu, rozmawialiśmy też o tym, kiedy spodziewamy się i mamy nadzieję, że pandemia koronawirusa się skończy i jaka jest w związku z tym sytuacja dziś w naszych społeczeństwach - mówił prezydent.

Ponadto - jak podkreślił - dyskusja dotyczyła bezpieczeństwa energetycznego i ochrony klimatu. Andrzej Duda zaznaczył, że rozmowy na ten temat odbywały się "poprzez pryzmat jakości życia w naszych krajach i odpowiedzialności naszej przed przyszłymi pokoleniami". - Dlatego nikt z nas nie miał wątpliwości, że musimy chronić środowisko naturalne, że musimy podejmować działania dotyczące ochrony klimatu, starać się zrealizować je jak najszybciej, ale równocześnie akcentowaliśmy, że musi to być zrobione w sposób rozsądny - dodał.

"Grupa Wyszehradzka ma ogromną siłę"

- Współpraca w ramach V4 ma opierać się także na jednolitym zewnętrznym komunikowaniu. Musimy upewnić się, że prezentujemy wspólne stanowisko - mówiła prezydent Słowacji Zuzana Czaputowa.

Zaznaczyła, że celami V4 jest wspieranie demokracji, wolności i zjednoczenia Europy. - Kontynuujemy naszą współpracę, bo oprócz naturalnych różnic, łączy nas nie tylko geograficzne położenie, ale też bliskość międzyludzka, wspólna historia, to, że podzielamy podobne problemy - podkreśliła Czaputowa.

Prezydent Czech Milosz Zeman stwierdził, że "Grupa Wyszehradzka ma ogromną siłę" - Całość jest większą siłą, niż siła każdego kraju z osobna. Jest to osiągalne dzięki synergii nas wszystkich. Głęboko wierzę, że współpraca Grupy Wyszehradzkiej będzie kontynuowana, a nawet będzie wzmocniona - dodał.

***

Grupa Wyszehradzka (opr. Maciej Zieliński/PAP) Grupa Wyszehradzka (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

"Jest istotnym czynnikiem katalizującym współpracę w Europie Środkowej". Prezydent o Grupie Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 14:27
- Grupa Wyszehradzka jest istotnym, o ile nie najistotniejszym czynnikiem katalizującym współpracę regionalną w Europie Środkowej, ale także wnoszącym znaczący wkład we współpracę i procesy dotyczące polityki unijnej i NATO-wskiej - powiedział w Juracie prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 lat Grupy Wyszehradzkiej. W Juracie stanęła pamiątkowa tablica

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 15:27
Prezydenci państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Węgier i Słowacji - odsłonili we wtorek w Juracie tablicę pamiątkową z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej. Około południa w prezydenckiej rezydencji na Mierzei Helskiej rozpoczął się szczyt liderów V4 inaugurujący obchody 30-lecia Grupy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Grupa Wyszehradzka ma gospodarczy potencjał i pragmatyczne podejście do wspólnych spraw

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 17:48
- Jednym z głównych tematów szczytu będzie odbudowa gospodarcza po zakończeniu pandemii COVID-19 i wspólne duże inwestycje - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Przybylski, publicysta. 
rozwiń zwiń