X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA wprowadził nową odznakę. To wyróżnienie dla policjantów za narażenie własnego życia i zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 13:46
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował o ustanowieniu Odznaki im. Podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Powiedział, że dla niego jako ministra, ale również jako obywatela, pamięć o Andrzeju Struju jest niezwykle ważna.
Mariusz Kamiński
Mariusz KamińskiFoto: MSWiA/Twitter

Minister Mariusz Kamiński podkreślił, że specjalna odznaka będzie przyznawana funkcjonariuszom, którzy w czasie wolnym od pracy z narażeniem zdrowia i życia podejmą działania zgodne z policyjną przysięgą.

Karabinek Grot armia WOT F 1200.jpg
"Bzdury szkodliwe dla przemysłu zbrojeniowego". Przedstawiciel "Łucznika" o dyskredytowaniu karabinka Grot

- Odznaką Andrzeja Struja i towarzyszącą jej nagrodą finansową będą wyróżniani funkcjonariusze, którzy w czasie wolnym od służby podejmą działania w obronie zdrowia, życia i mienia obywateli oraz ci funkcjonariusze, którzy w trakcie służby podejmą działania zmierzające do ratowania ludzkiego życia z narażeniem własnego zdrowia i życia - mówił minister Kamiński.

Cios w całą policję

Jarosław Szymczyk powiedział, że wydarzenia z 10 lutego 2010 roku, gdy zamordowany został Andrzej Struj, były ciosem w całą policję.

Posłuchaj
00:24 Komendant główny policji Jarosław Szymczyk o Andrzeju Struju IAR.mp3 Komendant główny policji Jarosław Szymczyk o Andrzeju Struju (IAR)

Podkomisarz Andrzej Struj zginął 10 lutego 2010 roku na warszawskiej Woli, od ciosów nożem, po tym, jak interweniował wobec chuliganów, którzy zniszczyli tramwaj. Podczas interwencji nie był na służbie. Zmarł w wieku 41 lat. W policji służył 15 lat, pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym komendy stołecznej, był jednym z głównych moderatorów policyjnego forum internetowego. Osierocił dwoje dzieci. Pośmiertnie został awansowany na stopień podkomisarza.

pg

Czytaj także

Kontrole przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dane policji o naruszeniach i karach

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 16:30
Wobec 388 tys. kontroli osób skierowanych na kwarantannę w ok. 600 przypadkach policjanci stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych. Za niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa nałożyli 1960 mandatów - to bilans niedzielnych działań funkcjonariuszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja podsumowuje 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 11:00
Początek roku to czas podsumowań ostatnich 12 miesięcy pracy. Okres analiz, wyciągania wniosków i planowania działań na najbliższe miesiące. Co zmieniło się w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego względem ostatnich lat?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachodniopomorskie: nietrzeźwy kierowca potrącił dwóch chłopców i chciał uciec. Policja użyła broni

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 22:41
40-latek potrącił dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat na oznakowanym przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Zielonej w Sławnie (woj. zachodniopomorskie). Oficer prasowa KPP w Sławnie asp. Kinga Warczak poinformowała, że gdy mężczyzna próbował uciec, funkcjonariusze policji użyli broni.
rozwiń zwiń