X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bortniczuk wykluczony z Porozumienia? "To nie może być prawda"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 20:18
- "Informacja o wniosku o wykluczenie mnie z Porozumienia to nie może być prawda, taki wniosek może skierować tylko Prezydium zarządu" - ocenił poseł Kamil Bortniczuk. "Adam Bielan nie zwoływał posiedzenia prezydium" - sprzecyzował. 
Kamil Bortniczuk i Jarosław Gowin
Kamil Bortniczuk i Jarosław GowinFoto: ACh/ FORUM

forum-1200.jpg
Konflikt w Porozumieniu. Jest wniosek o wydalenie trzech członków i zawieszenie Bielana

Podczas piątkowego posiedzenia, prezydium zarządu Porozumienia przyjęło przez aklamację wnioski o wykluczenia z partii europosła Adama Bielana i posła Kamila Bortniczuka. Wnioski trafią do sądu koleżeńskiego, który ma się zebrać jeszcze w piątek wieczorem.

"Taki wniosek może skierować tylko Prezydium zarządu. Posiedzenie Prezydium zwołuje prezes - obecnie to Adam Bielan. Adam Bielan nie zwoływał posiedzenia prezydium, w związku z czym to nie może być prawda. Chyba, że statut przestał obowiązywać" - napisał poseł na Twitterze.

Oświadczenie większości

W piątek po południu na koncie Porozumienia na Twitterze pojawiło się oświadczenie podpisane przez większość parlamentarzystów  partii Jarosława Gowina. "My, niżej podpisani posłowie i senatorowie partii Porozumienie Jarosława Gowina, udzielamy pełnego poparcia Jarosławowi Gowinowi, jako wybranemu demokratycznie i bez głosów sprzeciwu prezesowi zarządu krajowego naszej partii" - czytamy.

1200_Bielan_Forum.png
Nieoficjalnie: Adam Bielan zawieszony w prawach członka Porozumienia

"Jednocześnie podkreślamy, że nie godzimy się na próby destabilizowania naszej partii przez pojedynczych jej członków, w ich dążeniu do realizacji planów politycznych czy to osobistych, czy to pisanych przez przeciwników naszego ugrupowania. Sprzeciwiamy się uprawianiu przez nich polityki metodą wywoływania konfliktów i politycznego chuligaństwa – nie takim ideom służy partia, która w swej nazwie odwołuje się do porozumienia" - podkreślono w oświadczeniu.

Czytaj także:

Parlamentarzyści wyrazili też przekonanie, że przywództwo Jarosława Gowina w Porozumieniu "gwarantuje stabilność zarówno w łonie naszej partii, jak i w całej Zjednoczonej Prawicy, której Porozumienie pod przywództwem prezesa Jarosława Gowina jest lojalnym członkiem". Pod oświadczeniem podpisali się posłowie: Mieczysław Baszko, Stanisław Bukowiec, Anna Dąbrowska-Banaszek, Andrzej Gut-Mostowy, Wojciech Maksymowicz, Iwona Michałek, Wojciech Murdzek, Marcin Ociepa, Grzegorz Piechowiak, Andrzej Sośnierz, Magdalena Sroka, Michał Wypij oraz senatorowie: Tadeusz Kopeć i Józef Zając.

Nieporozumienie w Porozumieniu

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała wcześniej w piątek, że w czwartek prezydium zarządu Porozumienia zawiesiło w prawach członka partii europosła, przewodniczącego Konwencji Krajowej Porozumienia Adama Bielana oraz troje innych działaczy, w przypadku których skierowane zostały do sądu koleżeńskiego wnioski o wydalenie ich Porozumienia. Według Magdaleny Sroki, sąd koleżeński, który rozpatrzy te wnioski zbierze się w piątek.

Marcin Ociepa 663.jpg
"Musimy wejść w dialog z młodymi ludźmi". Ociepa o politycznych planach na 2021 rok

Adam Bielan uważa, że zarząd partii, rozszerzony w październiku ub.r. na wniosek Jarosława Gowina, został uzupełniony niezgodnie ze statutem i w związku z tym nie uznaje on decyzji podejmowanych przez ten zarząd i jego prezydium za ważne. Adam Bielan stwierdził w rozmowie z PAP, że Porozumienie dysponuje opinią prawną dotyczącą kwestii niezgodnego ze statutem uzupełniania zarządu. Ponadto Adam Bielan podkreślił, że trzyletnia kadencja Jarosława Gowina, wybranego na prezesa Porozumienia w 2015 r. upłynęła w kwietniu 2018 r., bo na nadzwyczajnym kongresie partii, który odbył się jesienią 2017 r. wyboru prezesa nie przeprowadzono.

Według Adama Bielana, w czwartek wieczorem zebrał się sąd koleżeński, który uchylił wszystkie uchwały ws. zawieszenia i wydalenia z partii oraz postanowił o wygaśnięciu kadencji Jarosława Gowina oraz o tym, że to on - jako szef Konwencji Krajowej - pełni obecnie funkcję prezesa. Część działaczy Porozumienia respektująca m.in. decyzje ws. rozszerzenia zarządu partii uznaje, że sądem koleżeńskim kieruje wciąż Sergiusz Kmiecik, a część, że został on odwołany z tej funkcji i teraz sądowi koleżeńskiemu przewodniczy Robert Wrzesiński.


mbl

Czytaj także

Manasterski: dołączenie Kukiza do Zjednoczonej Prawicy dałoby absolutnie stabilną większość sejmową

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 10:45
- Byłoby dobrze, gdyby do Zjednoczonej Prawicy dołączył Paweł Kukiz. Wtedy byśmy mieli absolutnie stabilną większość sejmową - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Gośćmi audycji byli także politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego i dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: Zjednoczona Prawica będzie rządzić do następnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 19:55
- Otwarta jest sprawa, jakie będą różnice zdań w Zjednoczonej Prawicy,  wydaje się że obie partie, wspierające dziś Prawo i Sprawiedliwość będą próbowały zaznaczać swoją odrębność - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń