X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Luzowanie obostrzeń w sporcie od 12 lutego: baseny, stoki i boiska otwarte. Co z siłowniami?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 12:14
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 12 lutego dopuszczona zostanie aktywność sportowa na terenach otwartych oraz otwarte będą baseny. Wciąż zamknięte pozostaną siłownie, restauracje i branża fitness.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/wavebreakmedia
  • Prezes Rady Ministrów ogłosił zmiany w obowiązujących organiczeniach.
  • Aktywność sportowa zostanie dopuszczona 12 lutego.
  • Otwarte będą boiska, korty, stoki oraz baseny, dozwolony będzie sport amatorski.

- Nie możemy pozwolić sobie na to, by sytuacja się tu pogorszyła, więc jedyna rozsądna strategia to metoda krok po kroku - zaznaczył szef rządu.

twitter premier konferencja 663.jpg
Rząd znosi część obostrzeń od 12 lutego. Zobacz pełną listę zmian

O otwarciu aktywności sportowej mówił na konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

- Otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty będą mogły być otwarte, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny - wymienił.

- Decydujemy się na otwarcie basenów, ponieważ tam sytuacja z ewentualnym zagrożeniem wirusem jest mniej ryzykowna - choć oczywiście jest to ryzyko - niż w innych zamkniętych miejscach, gdzie uprawiany jest sport - dodał Gliński, apelując też o odpowiedzialność.

Zastrzeżenia ministra zdrowia

- Rozwiązania, które mają zacząć obowiązywać w połowie lutego, są wprowadzane warunkowo. Jeśli pandemia przyspieszy, będę rekomendował krok wstecz - zapowiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia akcentował, że decyzje dotyczące luzowania części obostrzeń są trudne, wiążą się bowiem - jak ocenił - z ogromnym ryzykiem. - Decyzje, które podejmujemy, podejmujemy w logice minimalizacji potencjalnego ryzyka transmisji koronawirusa, które nadal jest realnym zagrożeniem – podkreślił.

pg

Czytaj także

Minister zdrowia: analizujemy różne możliwości zakupu dodatkowych szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 14:15
 - Cały czas analizujemy różne możliwości, ale ze względu na delikatność tej sprawy na razie nie będziemy ujawniali żadnych szczegółów - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o ewentualny zakup przez Polskę dodatkowych szczepionek poza mechanizmem europejskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba jak najszybciej odbudować gospodarkę". Premier o wsparciu dla firm

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 13:00
- Epidemia prędzej czy później odejdzie, mam nadzieję, że prędzej. Wtedy trzeba będzie jak najszybciej odbudować polską gospodarkę - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie Cerrad w Starachowicach.
rozwiń zwiń