X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niewydolne urzędy". W Warszawie wciąż opóźnienia zw. z zaświadczeniami o przekształceniu użytkowania wieczystego  

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:28
Jedna piąta uprawnionych mieszkańców stolicy wciąż czeka na zaświadczenia o przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. To już drugi rok opóźnienia - przypomina opozycja i krytykuje ratusz za "niewydolność aparatu administracyjnego".
Warszawa
WarszawaFoto: Shutterstock

- Do wydania pozostaje jeszcze ok. 97 tys. zaświadczeń potwierdzających przekształcenie, co stanowi około 20 proc. szacunkowej liczby zaświadczeń do wydania - poinformowała rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

Dodała, że Urząd m.st. Warszawy od 1 stycznia 2019 r. wydał ponad 380 tys. zaświadczeń potwierdzających przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. W 2020 r. wydano ponad 189 tys. zaświadczeń.

pap_20210201_0LX (1).jpg
Ilu kierowców przekroczyło w ubiegłym roku prędkość w Warszawie? ZDM przedstawił najnowsze dane

Zgodnie z informacjami miasta, "proces wydawania zaświadczeń potwierdzających przekształcenie zakończył się już w dzielnicach Białołęka, Praga-Północ, Rembertów, Ursus i Wesoła".

Niewielka liczba zaświadczeń pozostaje do wydania w dzielnicach: Ochota, Targówek, Wawer, Wilanów, Włochy i Żoliborz (około 100 dokumentów w każdej z dzielnic).

"Niewydolne urzędy"

- Zgodnie z zapisami ustawy wydawanie zaświadczeń miało się zakończyć do końca 2019 r. Zatem Warszawa ma poważne opóźnienie - powiedział radny Wiktor Klimiuk (PiS). Przyznał, że w stolicy było wiele gruntów do przekształcenia. Zwrócił jednak uwagę, że stolica ma największa liczbę urzędników. Ocenił, że "tak duże opóźnienie świadczy o niewydolności aparatu administracyjnego".

Będzie bonifikata

Przekształcenie z mocy prawa nastąpiło 1 stycznia 2019 r. Zgodnie z ustawą dotychczasowy użytkownik wieczysty, a obecnie nowy właściciel gruntu przez 20 lat musi płacić miastu, opłatę w wysokości opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego.

Zgodnie z prawem samorządy mogły udzielić, na podstawie uchwały rady miasta, bonifikaty od tej opłaty. Stołeczni radni z inicjatywy PiS zdecydowali, że warszawiakom, którzy chcieliby zapłacić za przekształcenie jednorazowo przysługuje 98- i 99-procentowa bonifikata. Aby z niej skorzystać, muszą otrzymać zaświadczenie o uprawnieniu do przekształcenia prawa użytkowania.

Czytaj więcej:

kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkańcy Żoliborza bez ogrzewania. To już druga dzisiaj awaria w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 12:34
30 budynków na warszawskim Żoliborzu pozostaje bez ogrzewania. To efekt  kolejnej awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie. Przypomnijmy, że z podobną awarią mierzą się mieszkańcy 24 budynków na stołecznej Sadybie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna awaria w Warszawie. Ponad 20 budynków na Służewie bez dostaw ciepła

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 09:38
Od godz. 8 w rejonie ul. Sonaty na Służewie nastąpiła przerwa w dostawach ciepła - poinformowała w piątek rano spółka Veolia Energia Warszawa. Z podobną awarią mierzyli się w czwartek mieszkańcy 35 budynków na Żoliborzu i 24 budynków na Sadybie.
rozwiń zwiń