X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna awaria w Warszawie. Ponad 20 budynków na Służewie bez dostaw ciepła

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 09:38
Od godz. 8 w rejonie ul. Sonaty na Służewie nastąpiła przerwa w dostawach ciepła - poinformowała w piątek rano spółka Veolia Energia Warszawa. Z podobną awarią mierzyli się w czwartek mieszkańcy 35 budynków na Żoliborzu i 24 budynków na Sadybie.
Kolejna awaria ciepłownicza w Warszawie
Kolejna awaria ciepłownicza w WarszawieFoto: Shutterstock/Linagagaga

Odciętych od ciepłej wody i ogrzewania jest 26 budynków. Przywrócenie dostaw planowane jest na godz. 22. Awaria obejmuje budynki przy ul. Bacha, Kurpińskiego, Mozarta, Podbipięty, Sonaty, Studenckiej, Wałbrzyskiej i Wróbla.

Czwartkowe awarie

Wczoraj doszło do dwóch kolejnych awarii sieci ciepłowniczej administrowanej przez spółkę Veolia Energia Warszawa S.A. Mieszkańcy ponad 50 budynków na stołecznej Sadybie i Żoliborzu marzną w swoich mieszkaniach, czekając na wznowienie dostaw ciepła. Do awarii dochodzi w ostatnich tygodniach bardzo często.

Od godz. 10 zimno w mieszkaniach mieli lokatorzy budynków przy Czarnieckiego 68/70; Fortecznej 1, 1a, 3, 5, 9 i 13, 13 A; Hauke-Bosaka 4, 5, 7, 11a, 16, 17, 21, 23, 25, 27; Jakiela 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9; Munka 3, 8, 10, 11 oraz Munka 3, Munka 8, Słoneczny 11, Śmiała 63, 63a. 

Wcześniej odcięto ciepło mieszkańcom 24 budynków na stołecznej Sadybie. Lokatorzy domów przy Bonifacego Św. 4 i 10, Korsykańskiej 1, 3, 5, 7, Maltańskiej 1, 3, 4, 5, 6 i 11, Marsylskiej 3, 5, 7, 9, a także Nicejskiej 1 i 2, Sardyńskiej 1, 3, 4, 5, 6 i 8 musieli się przygotować na to, że ciepło wróciło dopiero nocą. 

Awaria Ciepłownicza PAP-1200.jpg
Kolejna awaria w Warszawie. Część Mokotowa do wieczora bez dostaw ciepła

W styczniu wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba poinformował o powołaniu w ministerstwie roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie. - Po dziesięciu latach warto się zastanowić, czy prywatyzacja sieci ciepłowniczej była opłacalna i była dobrą decyzją. Odpowiedź na to pytanie należy się warszawiakom, szczególnie, kiedy wielu z nich musi marznąć w swoich mieszkaniach – wyjaśniał Ozdoba.

Czytaj więcej:

  Podkreślił, że nie przesądza, jakie będą wyniki prac komisji. Zapewnił, że zależy mu na tym, aby ocena przeprowadzona przez komisję była jak najbardziej obiektywna. Zaznaczył, że zależy mu na udziale w pracach tego ciała przedstawicieli władz miasta, w tym także radnych. Wskazał, iż zwrócił się do przewodniczącej Rady Warszawy, aby skierowała członków rady do udziału pracach w zespołu. Również nie dostał odpowiedzi.

  1200_Joński_awaria_PAP.png
  "Jak jest rura, to czasami pęka". Mieszkańcy Warszawy bez ogrzewania, poseł KO bagatelizuje awarię

  Siecią ciepłowniczą dostarczającą ciepło systemowe i ciepłą wodę do 80 proc. budynków w Warszawie od października 2011 r. zarządza spółka Veolia Energia Warszawa, będącą częścią międzynarodowej grupy Veolia. Decyzję o prywatyzacji Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej podjęła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  Od początku tego roku w Warszawie doszło do kilkunastu awarii sieci ciepłowniczej. Najpoważniejsza była na ul. Jagiellońskiej.

  pg

  Czytaj także

  "Awarie się zdarzają". Marcin Kierwiński o uszkodzeniach sieci ciepłowniczej w Warszawie

  Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 09:11
  - W tak dużym mieście, jak miasto stołeczne Warszawa, zdarzają się awarie. Chodzi o to, żeby je szybko usuwać, chodzi o to, żeby je sprawnie usuwać i to jest robione - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł i szef warszawskich struktur PO Marcin Kierwiński odnosząc się do powtarzających się awarii ciepłowniczych w stolicy.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Kolejne awarie ciepłownicze w Warszawie. Brak ogrzewania w kilkunastu budynkach na Bielanach i Białołęce

  Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 18:30
  - Do kolejnych awarii systemu ciepłowniczego doszło w poniedziałek po południu na warszawskich Bielanach i Białołęce. Ogrzewania nie ma łącznie w 16 budynkach.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Kolejna awaria w Warszawie. Część Mokotowa do wieczora bez dostaw ciepła

  Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 10:22
  W rejonie ul. Łowickiej na Mokotowie nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Bez ogrzewania jest kilkanaście budynków, m.in. przy ul. Boboli, Fałata, Karłowicza i Madalińskiego - poinformowała w środę rano spółka Veolia Energia Warszawa.
  rozwiń zwiń