X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia na lubelskiej uczelni. Rektor odpowiedział na zarzuty KO ws. Bogackiej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 16:34
Szefowa lubelskich struktur Porozumienia Teresa Bogacka nie była zgłoszona do szczepienia przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, której jest kanclerzem - przekazał rektor uczelni prof. Marek Żmigrodzki. "Pani Kanclerz została zakwalifikowana do programu szczepień w grupie 70 plus przez lekarza rodzinnego" - oświadczył rektor i dodał, że "meritum sprawy jest wyjaśnione", a "kierowane ataki mają tylko i wyłącznie charakter polityczny".
Szefowa lubelskich struktur Porozumienia Teresa Bogacka
Szefowa lubelskich struktur Porozumienia Teresa BogackaFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Prof. Marek Żmigrodzki w piśmie przekazanym PAP poinformował, że WSEI zgłosiła do szczepienia przeciwko COVID-19 "wyłącznie nauczycieli akademickich oraz osoby prowadzące zajęcia na kierunku pielęgniarstwo oraz studentów kierunku pielęgniarstwo", natomiast nie zgłaszała innych pracowników. "WSEI nie zgłaszała też Pani Teresy Bogackiej do szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach etapów »0«" – napisał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_szczepionka_Forum.png
Starosta pruszkowski chciał się zaszczepić poza kolejnością? "Wściekł się, kiedy mu odmówiono"

"Pani Kanclerz została zakwalifikowana do programu szczepień w grupie 70 plus przez lekarza rodzinnego"

"Dodatkowo informuję, że z wewnętrznych ustaleń i wyjaśnień Pani kanclerz wynika, że szczepienie Pani Teresy Bogackiej należy powiązać z decyzją leżącą po stronie Instytutu Medycyny Wsi. Pani Kanclerz została zakwalifikowana do programu szczepień w grupie 70 plus przez lekarza rodzinnego. Z tego powodu dostała telefon z IMW i przekazano jej informację o możliwości zakwalifikowania do szczepienia z powodu niestawienia się osoby uprawnionej, a przez to wystąpienia ryzyka zmarnowania dawki" – czytamy w piśmie.

Żmigrodzki napisał, że "meritum sprawy jest wyjaśnione i nie budzi zastrzeżeń". Dodał, że "kierowane ataki mają tylko i wyłącznie charakter polityczny mające na celu odwrócenie uwagi od problemów Koalicji Obywatelskiej".

Czytaj także:

Szczepienia w WSEI

O sprawie szczepień w WSEI w Lublinie informowała w ubiegłym tygodniu Marta Wcisło z KO. Teresa Bogacka potwierdziła w rozmowie z portalem Onet.pl, że została zaszczepiona tydzień wcześniej. Poinformowała ponadto, że uczelnia zgłosiła 257 studentów z 1905, którzy studiują na kierunku pielęgniarstwo oraz 16 pracowników i współpracowników związanych ściśle z kierunkiem pielęgniarstwo. - Studenci kierunku pielęgniarstwo oraz wykładowcy prowadzący zajęcia na tym kierunku, a także pracownicy administracyjni i techniczni mający ścisły związek z kształceniem na tym kierunku, mogli być zgłaszani do grupy "zero" - tłumaczyła.

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zwrócił się o wyjaśnienia w tej sprawie do dyrekcji Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, gdzie były przeprowadzane szczepienia.

"Z otrzymanych z Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie wyjaśnień wynika, że lista osób zgłoszonych do szczepień przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie zawiera dane 257 studentów kierunku Pielęgniarstwo i 16 osób pracowników bezpośrednio związanych z realizacją kształcenia na tym kierunku. Są to osoby uprawnione do zaszczepienia w ramach grupy 0" – informowała w piątek rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek.

Porozumienie wyjaśnia sprawę

O szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie zwrócił się do Bogackiej prezes partii, wicepremier Jarosław Gowin.

Zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek powiedział PAP, że jeśli wyjaśnienia Bogackiej "nie będą satysfakcjonujące sprawa może trafić do sądu koleżeńskiego Porozumienia".

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia ub.r. - w ramach grupy 0 szczepiony jest personel medyczny, w tym m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Od 15 stycznia na szczepienia przeciw COVID-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80 lat, od 22 stycznia ruszyła rejestracja osób powyżej 70 lat. Szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70 lat rozpoczęły się 25 stycznia.

ms

Czytaj także

Najstarszy Polak zaszczepiony na COVID-19. Ma 111 lat

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 13:15
111-letni pan Stanisław przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19 w jednej z przychodni w Świdnicy w województwie dolnośląskim.
rozwiń zwiń