X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef BBN: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych kluczowym elementem bezpieczeństwa państwa

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 17:05
- Chodzi przede wszystkim o przebudowywanie systemu ochrony ludności cywilnej. Temu służy ta agencja - powiedział szef BBN Paweł Soloch po spotkaniu. Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że to, co najistotniejsze w ustawie "to zmiany, które pozwalają na zwiększenie efektywności działania Agencji Rezerw Materiałowych".
Szef BBN Paweł Soloch oraz szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej przed siedzibą Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Szef BBN Paweł Soloch oraz szef KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej przed siedzibą Biura Bezpieczeństwa NarodowegoFoto: PAP/Leszek Szymański
forum BBN 1200.jpg
W BBN zakończyło się spotkanie z udziałem prezydenta i szefa KPRM

Spotkanie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy poświęcone było dystrybucji szczepionek na COVID-19 oraz czekającej na decyzję prezydenta ustawie o rezerwach strategicznych.

Czytaj także:

Na konferencji prasowej po spotkaniu Dworczyk poinformował, że przedstawił prezydentowi stan zaawansowania i realizacji Narodowego Programu Szczepień. - Pan prezydent szczegółowo weryfikował informacje, potencjalne zagrożenia i wyzwania, z którymi się zmagamy, przede wszystkim dotyczy to dostępu do szczepionek i opóźnień oraz zmniejszenia dostaw przez zagranicznych producentów - powiedział szef KPRM.

Dodał, że rozmowa dotyczyła tego, jak został skonstruowany system szczepień oraz "jakie powinny ewentualnie zmiany w nim nastąpić w kolejnych kwartałach, gdy szczepionek będzie o wiele więcej, na co bardzo liczymy i kiedy rozpoczną się szczepienia już nie tylko seniorów, ale dużo szersze szczepienia populacyjne".

szczerski free kprp 1200.jpg
Szczerski o zamówieniu na szczepionki przez Unię Europejską: wróciliśmy do "Dzikiego Zachodu"

Szef BBN Paweł Soloch powiedział, że prezydent otrzymał szczegółową informację na temat przebiegu szczepień na COVID-19 i tego, "jakie są możliwości, ograniczenia".

Ustawa o rezerwach strategicznych

Drugim tematem rozmowy była ustawa o rezerwach strategicznych. Soloch zaznaczył, że prezydent przed podjęciem decyzji ws. tej ustawy "odbywa szersze konsultacje, przede wszystkim z osobami, które tę ustawę pilotowały". W tym kontekście podziękował Dworczykowi "za wysiłek włożony właśnie w usprawnienie systemu dotyczącego rezerw strategicznych, co zresztą było postulatem pana prezydenta zawartym w Strategii Bezpieczeństwa Narodowego podpisanej w roku ubiegłym".

Posłuchaj
00:25 10883790_1.mp3 Szef BBN o Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (IAR)

Szef BBN Paweł Soloch dodał, że Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych będzie jednym z kluczowych elementów strategii bezpieczeństwa państwa. - Chodzi przede wszystkim o przebudowywanie systemu ochrony ludności cywilnej. Temu służy ta agencja - podkreślił.

Posłuchaj
00:26 10883863_2.mp3 Paweł Soloch: Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych kluczowym elementem bezpieczeństwa państwa (IAR)

Michał Dworczyk powiedział, że to, co najistotniejsze w ustawie "to zmiany, które pozwalają na zwiększenie efektywności działania Agencji Rezerw Materiałowych". Dodał, że Agencja jest obecnie jednym z najważniejszych podmiotów, dzięki którym realizowany jest Narodowy Program Szczepień. 

pb

Czytaj także

"UE stała się niewydolna". Cezary Gmyz o zakupie szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 11:15
- Ten kryzys pokazuje, że państwa spoza Unii Europejskiej, takie jak Izrael czy Wielka Brytania, o wiele lepiej radzą sobie z akcją masowych szczepień. Po Ursuli von der Leyen nie spodziewałem się niczego innego, w czasie rządów w ministerstwie obrony Niemiec wykazała się wyjątkową nieporadnością - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (TVP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka AstraZeneki nie dla seniorów. Szef KPRM przekazał decyzję

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 13:48
Na podstawie rekomendacji Rady Medycznej podjęta została decyzja, że szczepionka firmy AstraZeneca będzie wykorzystywana dla osób między 18. a 60. rokiem życia - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, w konsekwencji Rada zarekomendowała rozpoczęcie szczepienia nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 15 mld dolarów. Koncernu Pfizer przewiduje zysk ze sprzedaży szczepionki w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 16:51
Amerykański koncern Pfizer Inc. poinformował we wtorek, że zyski ze sprzedaży szczepionki przeciw koronawirusowi mogą sięgnąć 15 mld dolarów, czyli ok. 25 proc. rocznego przychodu firmy.
rozwiń zwiń