X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uczestnicy protestów Strajku Kobiet demolują Warszawę. Co na to ratusz?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 14:00
Od kilku dni w kilku polskich miastach, w tym w Warszawie, odbywają się protesty Strajku Kobiet. Choć zainteresowanie demonstracjami jest zdecydowanie mniejsze niż jeszcze kilka miesięcy temu, to zdecydowanie stały się dużo bardziej agresywne i wulgarne. Portal tvp.info zapytał o dewastacje przedstawicieli warszawskiego ratusza.
Dewastacje w Warszawie podczas manifestacji Strajku Kobiet
Dewastacje w Warszawie podczas manifestacji Strajku KobietFoto: Forum

Po protestach, które miały miejsce w czwartkowy wieczór, rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że uczestnicy demonstracji wtargnęli na teren Trybunału Konstytucyjnego oraz naruszyli nietykalność cielesną dwójki funkcjonariuszy.  

W samym centrum Warszawy rozlano czerwoną farbę i namalowano proaborcyjne hasła na elewacjach budynków. Wulgarne wpisy pojawiły się również na policyjnych radiowozach. Jak zaznaczyli sami funkcjonariusze, "wolą nie cytować wymalowanych tam haseł". 

21129481-12.jpg
Krzysztof Czabański: zwrócę się do premiera, by służby chroniły dziennikarzy podczas demonstracji

Zniszczone radiowozy, liczne dewastacje

W piątek podkom. Rafał Retmaniak ze stołecznej policji informował, że po kolejnych protestach i zamieszkach ponownie kilku policjantów wymagało interwencji ratowników medycznych. - Ponadto zniszczone zostały dwa radiowozy policyjne - wskazał.

W internecie opublikowane zostało nagranie, pokazujące jak uczestnicy proaborcyjnych marszów z ogromną siłą i agresją niszczyli witryny reklamowe, w których znajdowały się plakaty organizacji pro-life. 

stajk kobiet poznań pap 1200.jpg
Uczestnicy Strajku Kobiet zaatakowali siedzibę Radia Poznań. Do budynku wrzucono petardy

Ile zapłaci ratusz? "To nie są dodatkowe koszty"

- W czasie ostatnich spontanicznych zgromadzeń nie odnotowaliśmy trwałych zniszczeń infrastruktury miejskiej, gdzie poprzez trwałe zniszczenia należy rozumieć powyrywane płyty chodnikowe, słupki, zniszczone stacje roweru publicznego - zaznaczyła w rozmowie z portalem Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza.

Jak wskazała, "w ramach bieżących prac są usuwane ewentualnie napisy, które pojawiły się po spontanicznych zgromadzeniach na obiektach miejskich". - Dla miasta nie są to dodatkowe koszty, ponieważ jednostki miejskie mają podpisaną umowę z wykonawcą, w związku z tym usuwanie napisów odbywa się w ramach wydatków bieżących - dodała rzecznik. 

Rzecznik stołecznego ratusza podkreśliła, że "na miejskiej infrastrukturze nie było jakichkolwiek zabrudzeń, które nie mogłyby zostać usunięte podczas rutynowego czyszczenia i mycia. 

tvp.info,twitter/as

Czytaj także

Warszawski ratusz: publikacja wyroku TK jest wiążąca dla wszystkich miejskich szpitali

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 12:19
Datą, do kiedy miejskie szpitale mogły dokonywać terminacji ciąży w przypadkach uznanych przez Trybunał Konstytucyjny za niekonstytucyjne, był termin publikacji wyroku. Publikacja jest wiążąca dla wszystkich pracowników miejskich szpitali - poinformował stołeczny ratusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czasie Strajku Kobiet wtargnięto na teren TK. Żukowska: to nie powinno się zdarzyć

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 19:00
- Uważam, że to się nie powinno zdarzyć. Rozumiem i popieram protesty, ale nie wtargnięcia gdziekolwiek siłą - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Maria Żukowska, poseł SLD.
rozwiń zwiń