X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dwóch panów z nagimi torsami". Żołnierze pomogli wyziębionym turystom zejść z Tarnicy

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 20:45
Żołnierze z 18. batalionu przeciwdesantowego z Bielska-Białej pomogli dwóm niekompletnie ubranym i wyziębionym turystom zejść z Tarnicy, najwyższego szczytu polskich Bieszczad - poinformowała w piątek na Facebooku bieszczadzka grupa GOPR.
Morsom pomogli zejść z gór żołnierze 18. batalionu powietrzno-desantowego
Morsom pomogli zejść z gór żołnierze 18. batalionu powietrzno-desantowegoFoto: facebook.com/GOPR Bieszczady

Jak opisywali ratownicy górscy, dwóch panów, z nagimi torsami rozpoczęło wędrówkę z Ustrzyk Górnych w kierunku Tarnicy.

Turyści szli w góry bez koszulek

gopr 1200 facebook.jpg
Poszła w góry przy -20 stopniach w samych szortach i staniku. Kobieta teraz leży na OIOM-ie

Dołączyli oni do grupy żołnierzy. Kiedy weszli na połoniny, okazało się, że wiał tam silny wiatr, a widoczność była bardzo ograniczona. Żołnierze zachęcali mężczyzn, aby się ubrali i zawrócili. Obaj turyści jednak kontynuowali wędrówkę.

Na szczycie Tarnicy nie byli już w stanie samodzielnie założyć puchowych kurtek, które mieli w plecaku. Pomogli im żołnierze, którzy równocześnie podjęli decyzję o zmianie trasy i sprowadzili obu panów do Wołosatego.

Czytaj również:

Ratownicy apelują o rozsądek

"Tym razem - dzięki pomocy żołnierzy z 18. batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej - obyło się bez naszego udziału" - podkreślono w informacji bieszczadzkiej grupy GOPR.

Jednocześnie ratownicy przypominają, że "każdy z nas ma prawo korzystać w swój własny sposób z jego wolnego czasu, ale bardzo prosimy przy tym o dużą dawkę rozsądku".

"W tym wypadku granica między bezpieczeństwem a poważnymi problemami jest bardzo cienka. W tym wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nie tylko wasze - morsów - ale też i przygodnych turystów oraz ratowników" - podkreślono w informacji GOPR-u.

jmo

Czytaj także

Problemy turystyki. Adam Karpiński: oby nie trzeba było na nowo tworzyć charakteru pensjonatów rodzinnych

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 15:44
- Z punktu widzenia ekonomii obojętnie, ile upadnie przedsiębiorstw, to na wolnym runku odbudują się na nowo inne. Nie chciałbym tylko, żeby doszło do sytuacji, gdzie od nowa będziemy musieli tworzyć charakter pensjonatów rodzinnych. Tam się pojawi duży biznes, sieciowy biznes i inwestor, który nie rozumie tego charakteru - powiedział o sytuacji przedsiębiorców w czasie pandemii Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne warunki w górach. Zagrożenie lawinowe w Tatrach, Bieszczadach i Beskidach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:20
W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki – ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Powyżej 1800 m n.p.m. obowiązuje trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego. Niebezpiecznie jest również w Beskidach i Bieszczadach.
rozwiń zwiń