X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: powoli otwieramy gospodarkę, staramy się wypracowywać optymalne rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 18:05
- Recesja polskiej gospodarki w zeszłym roku była jedną z najpłytszych i dużo płytszą niż nam się wydawało - oświadczył premier. - Przewidywaliśmy, że będzie to -4,5 lub -3,5 proc. Według wstępnych danych to -2,8 proc. PKB - powiedział Mateusz Morawiecki w Dzierżoniowie.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM

Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w firmie Libra – części Grupy Selena (woj. dolnośląskie). Premier podkreślił, że mimo koronawirusa "spływają do nas niezłe dane makroekonomiczne".

Przypomniał, że w piątek GUS podał we wstępnym szacunku, że w 2020 roku skurczył się o 2,8 proc. PKB. - Okazuje się, że ten spadek, ta recesja jest dużo płytsza niż się nam wydało kilka miesięcy temu - podkreślił. Premier dodał, że wówczas szacowano, iż gospodarka może się skurczyć o ponad 4,5-3,5 proc.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Morawiecki free premier flickr kprm (1)-1200.jpg
Premier: przedłużyliśmy bezzwrotną pomoc dla małych firm

Wydłużenie programu bezzwrotnych dotacji

Mateusz Morawiecki wskazał, że dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz bezrobocia są również dobre. Odnosząc się do bezrobocia, premier ocenił "poradziliśmy sobie z tym problemem", mimo tego iż niektórzy spodziewali się go na poziomie dwucyfrowym. Przyznał, że jest to jednak obraz makro gospodarki, inaczej jest z przedsiębiorcami, którzy nadal są zamknięci, zmagają się z problemami wynikającymi z COVID-19. Wymienił tu m.in. hotelarstwo, gastronomię, turystykę itd.

Podkreślił, że w związku z tym zdecydował o przedłużeniu programu bezzwrotnych dotacji dla mikro i małych firm na styczeń i luty. Firmy będą mogły otrzymać 5 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

Czytaj również:

"Powoli otwieramy gospodarkę"

Jak mówił Mateusz Morawiecki, rząd "powoli otwiera gospodarkę". - Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach sytuacja epidemiczna pozwoli na to, że będziemy mogli podejmować kolejne decyzje w tej kwestii - poinformował.

Premier poprosił przedsiębiorców o cierpliwość, zaznaczył, że w porozumieniu z ekspertami prowadzone są prace, które mają przynieść optymalne rozwiązania "z jednej strony dla gospodarki, z drugiej - dla ochrony zdrowia i życia".

ms, Twitter

Czytaj także

Unia nie zginie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 17:56
Europa da sobie radę po kryzysie, ale potrzebne są nowe motory wzrostu gospodarczego.
rozwiń zwiń