X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bierna eutanazja w majestacie prawa". Ewa Błaszczyk o śmierci Polaka w szpitalu w Plymouth

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 13:46
Założycielka kliniki "Budzik" Ewa Błaszczyk oceniła, że śmierć polskiego pacjenta w szpitalu Plymouth to "bierna eutanazja w majestacie prawa". W rozmowie z serwisem abczdrowie.pl podkreśliła, że pan Sławek był typowym pacjentem, który trafia do "Budzika". 
Ewa Błaszczyk
Ewa BłaszczykFoto: Forum/ Radoslaw NAWROCKI

Zmarł Polak, który przebywał w stanie wegetatywnym w szpitalu w Plymouth. Sprawa jego przeżycia była przedmiotem sporu sądowego. Polskie władze czyniły starania, by można było przetransportować mężczyznę do kraju, a klinika "Budzik" była gotowa na przyjęcie i terapię pacjenta. Obywatel Polski 6 listopada ubiegłego roku doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut. Na skutek tego - według angielskiego szpitala - doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu.

maksymowicz 1200 pap.jpg
"To barbarzyńskie morderstwo". Prof. Maksymowicz o śmierci Polaka w Wielkiej Brytanii

- Jeśli się kogoś głodzi, nie daje się mu pić, to nie jest to śmierć naturalna, tylko bierna eutanazja w majestacie prawa - powiedziała Ewa Błaszczyk portalowi abczdrowie.pl. 

Podkreśliła, że nie było orzeczonej śmierci mózgu, pacjenta nie trzeba było odpinać od żadnej aparatury podtrzymującej funkcje życiowe, a jedynie karmić i poić. W jej ocenie, Polak ze szpitala w Plymouth znajdował się w stanie, w którym należy pilnie rozpocząć neurorehabilitację. - Takich mamy pacjentów w "Budzikach" - dodała. 

Czytaj także:

Przypomniała też, że ponad połowa pacjentów wychodzi z kliniki na własnych nogach i dalej uczestniczy szczęśliwie w życiu.

- Zadziwia mnie to stwierdzenie, że godnie jest umierać, kiedy się jest zagłodzonym i pozostawionym bez nawodnienia, a niegodnym jest być transportowanym - powiedziała Ewa Błaszczyk.

abczdrowie.pl/fc

 

Czytaj także

"Nie pozwolimy, by taka tragedia się powtórzyła". Internauci oddają hołd zmarłemu Polakowi z Plymouth

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 18:10
Rodzina Polaka, który od listopada 2020 r. przebywał w stanie wegetatywnym w szpitalu w Plymouth, potwierdziła, że mężczyzna zmarł. W związku z tym wielu internautów postanowiło oddać hołd pacjentowi. "Pan Sławek zmarł... Brak słów na to wszystko" - napisała na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Walczyliśmy, robiliśmy wszystko, żeby pomóc naszemu rodakowi". Wiceszef MSZ o śmierci Polaka z Plymouth

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 19:05
- Robiliśmy wszystko, żeby pomóc naszemu rodakowi, niestety nasze starania nie zostały zwieńczone powodzeniem - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk po informacji o śmierci Polaka, który przebywał w stanie wegetatywnym w szpitalu w Plymouth.
rozwiń zwiń