X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mówmy »NIE« barbarzyńskiej cywilizacji śmierci". Abp Gądecki o sprawie Polaka w Plymouth

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 21:28
Arcybiskup Stanisław Gądecki wyraził głęboki smutek z powodu śmierci Polaka w Plymouth. "Modlę się o niebo dla niego i pociechę dla rodziny. Mówmy odważnie NIE barbarzyńskiej cywilizacji śmierci" - napisał na Twitterze przewodniczący Episkopatu Polski.
Abp Stanisław Gądecki
Abp Stanisław GądeckiFoto: Twitter/EpiskoptaNews

Polskie władze starały się sprowadzić naszego obywatela do kraju. Gotowość jego przyjęcia i leczenia zadeklarowała klinika Budzik.

Czytaj także:
1200_Wawrzyk_Forum.png
"Walczyliśmy, robiliśmy wszystko, żeby pomóc naszemu rodakowi". Wiceszef MSZ o śmierci Polaka z Plymouth

W ostatnich dniach na mocy decyzji brytyjskiego sądu pacjent był odłączony od karmienia i nawadniania. Obywatel Polski 6 listopada ubiegłego roku doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut. Na skutek tego - według angielskiego szpitala - doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie.

15 grudnia brytyjski Sąd Opiekuńczy uznał, że w obecnej sytuacji podtrzymywanie życia mężczyzny "nie jest w jego najlepszym interesie" i w związku z tym odłączenie aparatury podtrzymującej życie będzie zgodne z prawem.

Czytaj także: 

Status dyplomaty 

Polskie władze nadały mężczyźnie paszport dyplomatyczny, co miało pozwolić na przewiezienie go do kraju. Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk zaznaczył, że zgodę na uzyskanie statusu dyplomaty musiały wydać władze brytyjskie. 

- W każdym kraju, także w Wielkiej Brytanii, do tego, aby dyplomata mógł skutecznie wykonywać swoje obowiązki, czyli inaczej mówiąc, uzyskać przywileje i immunitety, musi być jego osoba zatwierdzona przez odpowiednią władzę danego państwa. Wystąpiliśmy z wnioskiem do Wielkiej Brytanii, ale niestety nie dostaliśmy pozytywnej odpowiedzi - relacjonował wiceminister.

jbt

Czytaj także

Prof. Maksymowicz: klinika Budzik gotowa do przyjęcia Polaka z brytyjskiego szpitala

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 11:44
Profesor Wojciech Maksymowicz z kliniki Budzik dla dorosłych w Olsztynie ponowił w Polskim Radiu 24 deklarację o gotowości przyjęcia przez jego placówkę Polaka w śpiączce, przebywającego w brytyjskim szpitalu. Polskie władze czynią starania. by można było przetransportować mężczyznę do kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie pozwolimy, by taka tragedia się powtórzyła". Internauci oddają hołd zmarłemu Polakowi z Plymouth

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 18:10
Rodzina Polaka, który od listopada 2020 r. przebywał w stanie wegetatywnym w szpitalu w Plymouth, potwierdziła, że mężczyzna zmarł. W związku z tym wielu internautów postanowiło oddać hołd pacjentowi. "Pan Sławek zmarł... Brak słów na to wszystko" - napisała na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń