X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielkie zdjęcia Bidena i Harris na fasadzie poznańskiego urzędu. Ujawniono koszt instalacji

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 16:20
Ekspozycja, ukazująca wizerunki prezydenta Joe Bidena oraz wiceprezydent Kamali Harris w Poznaniu, kosztowała ponad 10 tys. zł - informuje portal Niezależna.pl. "O koszty dopytywali radni podczas ostatniej sesji" - czytamy.
Widok na wejście do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, gdzie powieszono wielkoformatowe zdjęcia Joe Bidena i Kamali Harris
Widok na wejście do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, gdzie powieszono wielkoformatowe zdjęcia Joe Bidena i Kamali HarrisFoto: Marek Lapis/Forum
banery 1200.jpg
Biden i Harris na budynku Urzędu Marszałkowskiego. Internauci nie kryją oburzenia

W przeddzień zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. przywódcę Stanów Zjednoczonych, przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, pojawiła się okolicznościowa ekspozycja, ukazująca wizerunki prezydenta elekta oraz przyszłej wiceprezydent Kamali Harris w otoczeniu dwóch amerykańskich flag z życzeniami: "Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!".

Czytaj także:

- Ekspozycja będzie zdobić urząd przez miesiąc - mówiła wówczas rzecznik prasowa marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska-Paschke.

kamala harris free 1200.jpg
"Washington Post" usunął fragment artykułu o Kamali Harris. Naśmiewała się z więźnia, proszącego o wodę

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podkreślił, że "z radością i nadzieją" wita inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. - Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach - ocenił samorządowiec.

Niebagatelny koszt

Tymczasem na dzisiejszej sesji sejmiku województwa wielkopolskiego temat kontrowersyjnej ekspozycji powrócił. Jak informuje portal epoznan.pl, marszałek Woźniak podał, że koszt instalacji (m.in. zaklejanej czarną taśmą przez mieszkańców), wyniósł ponad 10 tys. zł.

Podczas sesji sejmiku padło wiele zarzutów pod adresem marszałka - m.in. brak podobnych gratulacji po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

niezalezna.pl/PAP
pb

Czytaj także

Polityka międzynarodowa USA. Szczęsnowicz: Biden będzie groził palcem takim państwom jak Polska i Węgry

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 19:35
- Na pewno będzie zwracał uwagę na grożenie palcem takim krajom jak Polska i Węgry, które mają inną wizję przyszłości Unii i wyznają inne wartości. Może to być cena, którą będzie płacił za unormowanie stosunków z Francją i Niemcami - powiedział o spodziewanej polityce międzynarodowej Joe Bidena Igor Szczęsnowicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem "Debaty dnia" był również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pozostaniemy ważnym partnerem USA". Politycy o zmianie władzy w Waszyngtonie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 10:24
– Polska ma obecnie bardzo dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Będziemy je kontynuować i wierzymy, że będą one coraz lepsze. Jesteśmy ważnym partnerem USA – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS), który był jednym z gości "Śniadania w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talaga: decyzje Bidena podważają jego pojednawcze intencje

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:38
- Pierwsze decyzje Joe Bidena były absolutnie decyzjami pod wyborców demokratycznych, i to pod lewicę demokratyczną. To przekreśla, może nie całkowicie, ale na pewno w wątpliwość poddaje te intencje pojednawcze - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga, ekspert ds. międzynarodowych z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń