X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wykonali ponad 10 tys. testów na koronawirusa w jeden dzień. Polscy medycy pomagają na Słowacji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 20:22
Ponad 10 tys. testów wykonano w punktach pobrań, w Bratysławie, których pracowali medycy z Polski - poinformował w sobotę zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dr Artur Zaczyński, który nadzoruje pracę Polaków na Słowacji.
Polscy medycy pomagają w testowaniu Słowaków
Polscy medycy pomagają w testowaniu SłowakówFoto: Twitter/PLinSlovakia

Polscy medycy od sobotniego poranka pomagali testować Słowaków na koronawirusa. W Bratysławie w kilkudziesięciu punktach wraz z miejscowymi lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi pobierali wymazy do testów antygenowych.

forum-0578986945-12.jpg
"By wróciła normalność". Eksperci z Rady Medycznej dołączyli do kampanii #SzczepimySię

Przez cały dzień, w punktach pobierania wymazów, w których ze Słowakami pracowali polscy medycy, wykonano ponad 10 tys. testów. Z tego ok. 60 było dodatnich, czyli świadczących o tym, że pacjent jest zainfekowany koronawirusem.

Zastępca dyrektora CSK dr Artur Zaczyński pracował w punkcie zorganizowanym w szkole podstawowej przy ul. Dodovej. Zespół z jego udziałem przetestował w sobotę 800 osób. Z tego tylko jedna miała wynik dodatni.

"Nie ukrywam, że jestem wykończony"

Punkty pobrań były czynne od godziny 8 do 18. Przed wieloma z nich ustawiały się kolejki jeszcze przed otwarciem. - Ponad 10 godzin spędziłem na nogach. Nie ukrywam, że jestem wykończony - powiedział Piotr ratownik medyczny z Łodzi.

shutterstock_1895074447-12.jpg
"Wprowadzamy najsurowsze środki". Rząd Norwegii zamyka Oslo z powodu mutacji koronawirusa

W piątek po południu rządowym samolotem przyleciało 67 medyków z Warszawy i Łodzi. Grupa 67 lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych jest częścią polskiej ekipy liczącej ok. 200 wolontariuszy, którzy w odpowiedzi na apel rządu Słowackiego przybyli z pomocą medyczną.

Testy przesiewowe Słowaków rozpoczęły się w poniedziałek, 18 stycznia i potrwają do 27 stycznia. Mają być przeprowadzane tam, gdzie występują największe ogniska choroby m.in. w Bratysławie i pasie przygranicznym z Polską.

paw/

Czytaj także

Premier: polscy medycy wesprą Słowaków w przesiewowym testowaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 09:58
"200 polskich lekarzy i przedstawicieli służb medycznych pojedzie na Słowację, gdzie pomogą w procesie testów na COVID" - poinformował we wtorkowym wpisie na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Powszechne testowanie Słowaków rozpoczęło się 18 stycznia i potrwa do 27 stycznia.
rozwiń zwiń