X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo właściciela sklepu w Ząbkach. Sprawca przyznał się do winy i sam wnosił o areszt

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 14:51
Sad Rejonowy w Wołominie uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące 57-latka podejrzanego o zabójstwo właściciela warzywniaka w Ząbkach. Przed sądem sprawca przyznał się do winy i opisał jak zadawał śmiertelne ciosy ofierze i sam wnosił o areszt.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/CC7

Posłuchaj

00:24 marczak-1.mp3 Rzecznik KSP nadkomisarz Sylwester Marczak o zatrzymaniu podejrzanego o zabójstw o w Ząbkach (IAR)

O aresztowaniu zatrzymanego w czwartek mężczyzny sąd zdecydował w sobotę około południa. 57-latek przesłuchiwany dzień wcześniej w prokuraturze nie przyznał się do dokonania zabójstwa na tle rabunkowym. Podczas posiedzenia aresztowego zmienił swoje wyjaśnienia.

shutterstock policja free 1200.jpg
Okradł kantor w Olsztynie i postrzelił dwie osoby. Podejrzany w rękach policji

Jak ustaliła PAP, mężczyzna przyznał się do winy i opisał, że przed zdarzeniem obserwował warzywniak. 10 stycznia w godzinach popołudniowych udał się na miejsce, zaatakował 67-letniego właściciela uderzając go metalową rurką w głowę. Wyjaśnił, że zadał trzy ciosy, które okazały się być śmiertelne. Podejrzany powiedział także, że w wyniku rabunku wzbogacił się o dwa tysiące złotych.

Prokuratura odpiera zarzuty

Z ustaleń PAP wynika również, że 57-latek pytany przez sąd o swój stosunek do wniosku prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wołominie w kwestii aresztu powiedział, że chce zostać osadzony. Prokurator argumentował wniosek m.in. grożącą podejrzanemu surową karę dożywotniego pozbawienia wolności, obawą matactwa oraz ukrywania się.

Czytaj także:

Nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji mówił w sobotę, że podejrzany został ujęty już w czwartek 21 stycznia, a nie jak podawały media – w piątek. Do sprawy zaangażowani byli policjanci z Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP, ale jak podkreślał nadkom. Marczak, stołeczna komenda "przejęła" sprawę nie ze względu na opisywane w mediach błędy podczas zabezpieczania dowodów popełnione przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, ale z uwagi na złożoność sprawy.

losice-12.jpg
Mazowieckie: seat czołowo zderzył się z ciężarówką. Nie żyje dwoje dzieci

- W niektórych mediach pojawiały się informacje o rzekomym niewłaściwym zabezpieczeniu śladów przez policję. Wskazać należy, że to właśnie ich zabezpieczenie przez śledczych na miejscu zdarzenia, a następnie poddanie badaniom biologicznym przyczyniło się do identyfikacji sprawcy przestępstwa. Dzięki powołanym przez prokuratora biegłym, w tym biegłemu z zakresu biologii udało się zidentyfikować, a następnie zatrzymać sprawcę tej wyjątkowo brutalnej zbrodni - podała prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Wielokrotnie karany

Zatrzymany to 57-latek pochodzi z Wyszkowa. Mężczyzna był wielokrotnie karany, w zakładach karnych m.in. za usiłowanie zabójstwa, spędził ponad 20 lat. W Ząbkach przebywał w ostatnim czasie. Wcześniej mieszkał za granicą i według ustaleń funkcjonariuszy, w dniu 22 stycznia planował ponownie ucieczkę do Norwegii.

Czytaj także:

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie. - Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego w związku z dokonaniem na jego osobie rozboju poprzez uderzanie pokrzywdzonego wielokrotnie w głowę nieustalonym narzędziem, czym spowodował rozległy uraz czaszkowo - mózgowy, który skutkował zgonem pokrzywdzonego - przekazała prok. Skrzeczkowska i dodała, że podejrzany do zarzucanego mu czynu nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

W toku śledztwa należy jeszcze wykonać szereg czynności procesowych, o których z uwagi na dobro postępowania nie możemy informować na tym etapie - podała prok. Skrzeczkowska.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak