X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wzrost wynagrodzeń w sektorze brutto. Ekonomista: wracamy do lepszych wyników

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 14:58
- Daleko nam do optymalnych wyników, ale mimo wszystko jesteśmy na plusie, jeśli chodzi o wzrost wynagrodzeń. Wracamy do lepszych wyników - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Audio
  • Marek Zuber o sytuacji gospodarczej w kraju (Temat Dnia/Gość PR24)
Marek Zuber
Marek ZuberFoto: PR 24

Rozmowa dotyczyła wzrostu wynagrodzeń w sektorze brutto. - Grudzień to miesiąc zaburzony transferami świątecznymi, ale wracamy do lepszych wyników. To pokłosie tego, co się dzieje w relacji eksport-przemysł. Daleko nam do optymalnych wyników, ale mimo wszystko jesteśmy na plusie, jeśli chodzi o wzrost wynagrodzeń - zaznaczył Marek Zuber.

oszczędzanie kalkulator pieniądze 1200.jpg
Od 1 stycznia płaca minimalna wynosi 2800 zł brutto, rośnie też stawka godzinowa

"Zwalnianie się nie opłaca"

- Najważniejszą rzeczą jest to, że dzięki tej dużej Tarczy Finansowej z kwietnia kupiliśmy sobie utrzymanie poziomu bezrobocia. Mamy teraz usztywnione bezrobocie na poziomie nieco pow. 6 proc. Ono jest sztucznie utrzymywane na tym poziomie przez większość krajów Europy, gdzie mieliśmy takie kuriozalne sytuacje jak we Francji, gdy bezrobocie zaczęło spadać po potężnym załamaniu gospodarki - zwrócił uwagę.

Zdaniem gościa PR24 "dane są zaburzone programami pomocowymi. Jeśli pożyczki zostaną rozliczone i jeśli utrzymamy zatrudnienie i będziemy płacili podatki, pożyczka może nam zostać umorzona. Na razie zwalnianie pracowników zwyczajnie się przedsiębiorcom nie opłaca".

Czytaj także:

- Wszyscy mamy nadzieję, że dzięki poprawie sytuacji gospodarczej ogólna sytuacja będzie dużo lepsza niż w zeszłym roku. "Zasypywanie dołka" to potężny koszt, wszystko zależy od tego, czy rząd zdecyduje się na dodatkowe pożyczanie pieniądza. Jestem za tym, aby to zrobić - podsumował ekonomista. 

Posłuchaj
14:02 PR24_mp3 2021_01_22-14-33-28.mp3 Marek Zuber o sytuacji gospodarczej w kraju (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Zuber

Data emisji: 22.01.2021

Godzina: 14.33

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert o tarczy antykryzysowej: system uproszczony, ale problemy mają mikroprzedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:46
W poniedziałek pierwsi przedsiębiorcy dostaną pieniądze z Tarczy Finansowej 2.0. Dr Artur Bartoszewicz z SGH mówił na antenie Polskiego Radia 24 o tarczach antykryzysowych. Pochylił się zwłaszcza nad sytuacją mikroprzedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: mimo recesji dochody z VAT i CIT wzrosły

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 13:36
Może się wydawać zaskakujące, że przy recesji gospodarczej na poziomie ok. 3 proc. i spadku konsumpcji mamy wzrost dochodów z VAT. Przestaje to być zaskakujące, gdy spojrzymy na inflację, która w ub.r. wyniosła 3,4 proc., podczas gdy w 2019 r. było to 2,3 proc. A przecież VAT pochodzi z zakupów towarów i usług.
rozwiń zwiń