X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś ruszają szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia. Sprawdź najważniejsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 05:15
Dziś rozpoczynają się (o godz. 6.00) zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 70. roku życia. Zgłosić można się przez telefon, internet albo osobiście - w punkcie szczepień.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Yuganov Konstantin
vaccine 1200 pap.jpg
Jak seniorzy powinni się przygotować do szczepienia? Lekarze rodzinni wyjaśniają

Rząd zachęca osoby 70+, by zapisywały się przede wszystkim przez infolinię, pod numerem 989. Drugim najwygodniejszym sposobem jest wejście na stronę internetową - samemu albo przy wsparciu osoby bliskiej. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie wydaje się nam optymalne, możemy osobiście pójść do punktu szczepień. Niektóre przychodnie mogą same kontaktować się ze swoimi pacjentami.

Posłuchaj
00:56 10862242_1.mp3 Rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia - relacja Karola Surówki (IAR)

Czytaj także:

W tej chwili Polska ma do końca marca zapewnione dostawy ponad trzech milionów szczepionek. Nieco ponad połowa przeznaczona jest dla pracowników służby zdrowia i pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Dla osób 70+ w tym momencie pozostaje 1,2 mln wolnych terminów. Jeśli konkretne terminy zostaną wyczerpane, osoby rejestrujące się będą mogły zostawić swój numer telefonu - konsultant zadzwoni do nich, gdy zapisy na dany dzień i godzinę znów będą możliwe.

shutterstock szczepionka free szczepienia free 1200.jpg
Fundusz Kompensacyjny dot. niepożądanych skutków szczepień. Sprawdź, ile wyniesie i komu przysługuje

Równocześnie wszyscy dorośli Polacy, niezależnie od wieku, mogą wypełniać na stronie formularz i zgłosić chęć zaszczepienia się. Informację otrzymają wtedy, gdy rejestracja dla nich będzie już możliwa.

Przed tygodniem rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób powyżej 80. roku życia. Z tej grupy zapisało się do tej pory ponad 750 tys. osób. Szczepienia seniorów ruszają w poniedziałek.

Równolegle trwają szczepienia pracowników służby zdrowia. Z tak zwanej grupy zero chętnych na nie jest ponad milion osób.

***

***

pb

Czytaj także

Niedzielski: jeszcze w pierwszym półroczu do Polski trafi 10 mln szczepionek Pfizera

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 15:47
- Wybraliśmy negocjacje z Pfizerem, żeby szczepionka pojawiła się w Polsce jak najszybciej. Mamy wstępne deklaracje, że z 25 mln szczepionek - 10 mln dotrze do Polski jeszcze w pierwszym półroczu - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilu Polaków zostanie zaszczepionych do końca pierwszego kwartału? Szef KPRM wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 17:30
- Podtrzymujemy deklaracje, że obecne dostawy szczepionek pozwolą nam na zaszczepienie ok. 3 mln Polaków do końca I kwartału - powiedział w czwartek w Sejmie szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że ta liczba może się zwiększyć, jeśli do Polski trafią szczepionki innych firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczepienia muszą być przyspieszone". Znamy ustalenia po wideoszczycie UE

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 00:55
Szczepienia przeciw koronawirusowi w Unii muszą być przyspieszone, a koncerny farmaceutyczne powinny dochować terminów dostaw. Takie są ustalenia wideoszczytu z udziałem europejskich przywódców. O wnioskach z ponad czterogodzinnej narady poinformował przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Relacja Beaty Płomeckiej.
rozwiń zwiń